Vienam geriausių Europos chorų – Kauno rajono apdovanojimas

50-ąjį gimtadienį švenčiantis Kauno valstybinis choras penktadienio vakarą pakvietė savo gerbėjus į Kauno valstybinę filharmoniją pasiklausyti įspūdingos Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“.

Dar neprasidėjus koncertui į filharmoniją užsuko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir šio choro įkūrėjui, meno vadovui ir vyriausiajam dirigentui prof. Petrui Bingeliui už išskirtinius profesinius pasiekimus įteikė Kauno rajono savivaldybės medalį (pasižymėjimo ženklą).

Kolektyvui irgi atiteko dovana – Raudondvario dvarą vaizduojantis paveikslas. Tai simboliška, nes Kauno valstybinę filharmoniją ir Raudondvario menų inkubatorių sieja ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis.

Pernai, balandžio 9-ąją, kompozitoriaus Juozo Naujalio 150-ojo jubiliejaus proga Raudondvario menų inkubatoriaus skliautus suvirpino didinga misterija „Gloria Juozui Naujaliui“, ją atliko Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras.

„Muzika yra aukščiausia meno forma, o profesorius P. Bingelis ir jo choras ją pateikia ypač subtiliai ir profesionaliai. Nuoširdžiai dėkoju už partnerystę ir už tai, kad keliaudami po pasaulį nepamirštate mūsų krašto žmonių, teikiate jiems sielos atgaivą“, – kalbėjo V. Makūnas.

Meras pakvietė chorą dar aktyviau išnaudoti Kauno rajono erdves. Viena tokių atsiveria Zapyškyje, šalia baigiamos tvarkyti Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Šventovės atidarymo iškilmės numatytos kitąmet, birželio 24 d., per Šv. Jono atlaidus. „Galima tik įsivaizduoti, kaip šiame nuostabiame Nemuno slėnyje įspūdingai nuskambės jūsų choro atliekami kūriniai“, – šypsojosi V. Makūnas.
Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta pasakojo, kad Kauno valstybinis choras savo repertuare turi beveik 200 pasaulinės muzikos klasikos lobynui priklausančių didelės apimties vokalinių kūrinių. Choras stiprėjo, augo, kaupė repertuarą ir patirtį dalyvaudamas festivaliuose, tarptautiniuose projektuose.

 „Šiandien džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Kauno valstybinis choras yra vienas geriausių Europoje, o daugybės žymių dirigentų nuomone, tokių, kaip šis, kolektyvų pasaulyje yra nedaug“, – pabrėžė J. Krėpšta.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos