„Viešia“ supynė visų Lietuvos regionų savastį

„Jei norite sužinoti, kaip atrodo Lietuva, kokios yra jos dainos, šokiai, papročiai – tai ji čia, šioje scenoje“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Ramučių kultūros centre 25 metų veiklos sukakties proga sveikindamas etnografinio ansamblio „Viešia“ kolektyvą.

Ansamblį ir jo vadovę Jolantą Balnytę sveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro, vietos bendruomenės, kitų folkloro kolektyvų atstovai. Nors „Viešia“ žinoma ne tik Lietuvoje ir yra apkeliavusi ne vieną Europos šalį, Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto vedėjo pavaduotojas Lukas Alsys pranešė, kad savivaldybė neveroniškių kolektyvui dovanoja kelionę į Vokietijoje įsikūrusią Vasario 16-osios gimnaziją.

Folkloro ansamblis „Viešia“ susibūrė 1998 m. Neveronių kultūros centre. Kolektyvas pavadintas upės, tekančios per gyvenvietę, vardu. Tai šeimų, puoselėjančių senąsias tradicijas ir liaudies kūrybą sambūris. Drauge kalendorines šventes švenčia, liaudies dainas dainuoja ir tradicinius šokius šoka, koncertuoja tėvai, vaikai ir seneliai.

„Viešios“ repertuarą sudaro Kauno rajono ir Neveronių apylinkių ekspedicinė medžiaga. Dalyviai kilę iš skirtingų Lietuvos vietų, todėl atlieka įvairių Lietuvos regionų liaudies dainas, sutartines, tradicinius šokius, instrumentinę muziką.

Kiekvienais metais kolektyvas folkloro programas: „Sveiks, sveteli margs“, „Ant Nemuno kranto“, „Bėginėjo povelė po dvarų“, „Mano Sūduva“, „Margo svieto žmonės“, „Skubėkime, nes laikas viską griauna“.

„Viešia“ nuolat kviečiama dalyvauti Lietuvos dainų švenčių programose, tarptautiniuose festivaliuose: „Baltica“, „Atataria lamzdžiai“, „Parbėg laivelis“, „Saulės žiedas“, „Skamba, skamba kankliai“, „Tek saulužė ant maračių“, „Ant vandens“ ir kt. „Viešia“ lietuvių folklorą pristatė Lenkijoje, Italijoje.

Ansamblio dalyviai koncertuoja pasipuošę kiekvienas savo regiono tautiniais drabužiais. 2017 m. Nacionaliniame lietuvių tautinio kostiumo konkurse „Išausta tapatybė“ jie tapo folkloro grupės tautinio kostiumo nugalėtojais.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos