Viešojoje bibliotekoje – susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu

Kovo 6 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą suradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Liudas Mažylis.

Pastarieji metai Lietuvos mokslininko ir visuomenės veikėjo L. Mažylio gyvenime kupini netikėtumų, o surastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktas mokslininkui pelnė ne vieną valstybės apdovanojimą ir tautos herojaus vardą.

Profesorius pasidalijo savo sėkmės istorija, pasakojo apie iššūkius, su kuriais teko susidurti, ieškant Nepriklausomybės Akto originalo, ir ateityje dar laukiančius atradimus.

Gausiai susirinkusiai Garliavos bendruomenei L. Mažylis pristatė ir savo pirmąją grožinės literatūros knygą „99 metai po įvykio“.

Joje autorius pasakoja apie valstybės šimtmetį įprasminusį Vasario 16-osios akto suradimą, pasitelkdamas literatūrines formas ir fantaziją.

„Ši knyga susidėliojo iš senų dokumentų magijos, laiko įspaudų, avantiūristo užmojų, nuodingų sapnų, gražiausių pasaulyje melodijų...“ – intrigavo autorius.

Nenuostabu, kad po atviro, nuoširdaus ir kartu šmaikštaus susitikimo nusidriekė ilga eilė norinčiųjų įsigyti naują knygą su autoriaus autografu.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Regina Vasauskaitė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos