Kauno rajono viešojoje bibliotekoje vyko stovykla „Rudens spalvos“

Rudeniui einant į pabaigą  Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje baigėsi penkias dienas trukusi nemokama vaikų užimtumo rudens stovykla „Rudens spalvos“.

Stovyklos veiklas finansavo Kauno rajono savivaldybė. Bibliotekoje stovyklavo penkiolika I-V klasių mokinių. Veiklas organizavo šauni viešosios bibliotekos darbuotojų komanda.

Stovyklos tikslas – sudaryti sąlygas vaikams turiningai, įdomiai, linksmai pramogauti, žaisti, plėsti akiratį. Kiekvieną dieną bibliotekoje buvo vykdomos skirtingos veiklos: vaikai mokėsi bendrauti, dirbti komandose, dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Siekiant paskatinti stovykloje dalyvaujančius aktyviai leisti laiką buvo nuspręsta į neformalaus ugdymo veiklas integruoti interaktyvias mokymosi priemones – kubus „iMO-LEARN“, su kuriais buvo kuriamas visiškai naujas, unikalus ir žaismingas laisvalaikio bei mokymosi būdas. Šių kubų integravimas į stovyklos veiklas suteikė vaikams galimybę aktyviai leisti laiką bibliotekoje, mokytis, interaktyviai ir dinamiškai atlikti įvairias IT, skaitymo bei kūrybines užduotis, stebėti savo ar visos komandos rezultatus.

Vaikai darė ir literatūrinę instaliaciją „Pasakų dėžutė“, kurios metu kūrė teatrą – dėžę, kurioje žaidė su šviesų instaliacijomis ir apgyvendino įvairiausių pasakų personažus. Buvo plečiamas literatūrinis akiratis: prisiminti ir inscenizuoti įvairūs pasakų personažai, organizuotas protmūšis iš  lietuvių liaudies kūrybos, prasidėjus Šiaurės šalių literatūros savaitei - viktorina apie A. Lindgren kūrybą. Vaikai mokėsi, kaip panaudoti antrines žaliavas darydami lėles, ugdė savo kūrybiškumą ieškodami įvairių sprendimų, lavino sceninę kalbą, skaitydami pasakas, įgarsindami pasirinktus personažus. Vyko įvairios edukacijos, skatinusios vaikų kūrybiškumą, vertusios spręsti įvairias problemas: koliažo kūrimas, Advento kalendoriaus gaminimas, tilto iš makaronų statymas, fotografavimas šviesa.

Stovyklos metu padidėjo vaikų fizinis aktyvumas, 60 proc. visų stovyklos veiklų buvo aktyvaus pobūdžio, vaikai vaidino, žaidė judriuosius žaidimus, atliko kitas praktines užduotis. 

Vaikai kviečiami dalyvauti vaikų dienos centre veikiančioje užimtumo programoje „Idėjų laboratorija“, kurioje organizuojamos įvairios veiklos: modeliavimas 3D pieštukais, konstruktoriai, išmanieji robotukai, edukaciniai ir laisvalaikio stalo žaidimai, virtualios realybės akiniai ir įvairūs kūrybiniai užsiėmimai.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jurgita Bartkevičiūtė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos