Vilkijos biblioteka – menininkų traukos centras

Trečiadienio popietę gėlių kompozicijų kūrėjas, tarptautinio floristikos šou „Įkvėpimo naktis“ organizatorius, kasmetinio žemės meno festivalio rengėjas, įvairių iniciatyvų vadovas, knygų apie floristiką ir žemės meną autorius Marijus Gvildys tapo Vilkijos bibliotekos  puošybos iniciatoriumi. Treti metai iš eilės Marijus savo kūrybiniais elementais puošia biblioteką bei praveda vasaros vaikų užimtumo stovyklose edukacijas vaikams.  Prasidėjus  2022-iems metams, sausio 19 dienos popietę  Marijus Gvildys kartu su „Rasos“ žurnalo redaktore Rūta Vaitkevičiūte atvyko į susitikimą su bibliotekos skaitytojais.

Susitikimo tikslas – sudominti ir paskatinti vilkijiečius skaityti žurnalą „Rasos“,  o iš perskaitytų senų nenaudojamų žurnalų pagaminti – sukurti šventinį miestą. Kadangi artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė, floristui Marijui  kilo idėja, bibliotekos lange iš žurnalo „Rasos“ pastatyti popierinį miestą, kuris pasipuoš Lietuvos vėliavomis. Miesto kūryboje ir statyboje, anot Marijaus, turi dalyvauti bibliotekos skaitytojai.

Edukacijos metu, žurnalo redaktorė Rūta Vaitkevičiūtė  dalyviams trumpai pristatė žurnalą „Rasos“, kas ir kokie straipsniai jame talpinami. Pasidžiaugė, kad žurnale ne vien rašoma apie gamtą, ar sodinukus bei gėlių įvairovę, tačiau galima rasti ir įdomių patiekalų receptų.

Prie edukacijos prisijungė Vilkijos seniūnas Paulius Amanaitis. Žurnalo redaktorė Rūta seniūnui, Vilkijos bibliotekai bei visiems dalyvavusiems popietėje dovanojo „Rasos“ 2022 naujus 1 ir 2 numerius. Edukacijoje taip pat dalyvavo Padauguvos bibliotekos bibliotekininkė Regina Jarienė su savo skaitytojais.

Nuoširdžiai dėkoju redaktorei Rūtai ir floristui Marijui už bendradarbiavimą ir gražias iniciatyvas, taip pat dėkoju Vilkijos miesto seniūnui Pauliui Amanaičiui už  dalyvavimą bibliotekos veiklose, bei kolegei Reginai Jarienei  ir jos skaitytojams bendradarbiavimą ir draugystę.

Nuoširdus pasibuvimas, laisvas bendravimas kūrybinio proceso metu dovanojo gerą nuotaiką. Manau, tokių susitikimų bus ne kartą.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos