Vizijos: sutemus aktoriai žiūrovus ves per mišką

Į Kauno rajoną sugrįžta šiuolaikinio cirko režisieriaus italo Roberto Margo spektaklis „Vizijos“. Režisierius ir aktoriai į atvirą susitikimą kviečia Batniavos seniūnijos gyventojus, kurie taps ne tik spektaklio žiūrovais, tačiau ir jo dalyviais. „Vizijos“ – R. Margo dedikacija Vytautui Mačerniui ir Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Spektaklis yra „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Naktis. Keistas miškas, kuriame kažkas nesuprantamai šnabžda, kvatojasi, groja. Truputį nuošaliau, atrodo, nusprendė apsigyventi jaunas ir neramus poetas. Jį žino visi kaimo gyventojai, tačiau dabar vyras kybo ties beprotybės riba. Jaunuolį kamuoja sunki liga, jis regi nepaaiškinamas vizijas. Tik mylinčios sesers rūpestis gali jį išgelbėti.

Spektaklyje analizuojamas žmogaus troškimas kurti ir būti apsuptam meno, kuris labai išryškėjo, kai pasaulinė pandemija apribojo įprastą meno ir jo suvokėjo ryšį. Režisieriaus išskirtinis bruožas – vietos gyventojų įtraukimas į spektaklio kūrimą ir atlikimą.

Režisierius nusprendė nagrinėti Vytauto Mačernio „Vizijas“ ir, pasitelkus šiuolaikinio cirko, šokio, teatro, muzikos kalbas, atskleisti metaforas ir simbolius, slypinčius poeto kūryboje, jas papildant vietinėmis istorijomis.

„Vizijoms“ pasirinktos netikėtos ir atviros vietovės, o patys spektakliai vyksta vėlų vakarą, taip atspindint ir išreiškiant giliausius, žmogaus viduje vykstančius procesus.

Ypatinga vieta yra pats miškas, kuriame vyksta veiksmas, o sutemus miške viskas atrodo dar kitaip – keisčiau, nei tai vyktų realybėje. Būtent miške apmąstomos Mačernio vizijose regimos mintys, nuotaikos ir tai sukuria magišką misterijos efektą – žiūrovas nežino, ko gali tikėtis kitoje stotelėje, kur sustos spektaklis.

„Žiūrovai spektaklio metu turi galimybę keliauti nuo vieno iki kito taško ir skirtingose miško vietose pamatyti Čiurlionio gyvenimo ir Mačernio poezijos įkvėptus šokio, cirko ir muzikos veiksmus“, – sako „Vizijose“ vadinanti šiuolaikinio šokio šokėja Agnietė Lisičkinaitė.

Spektaklio dalyviais tapę vietos bendruomenių žmonės žiūrovus pasitinka ateinančius į pasirodymą: su muzika, šokiu ir vėliau juos veda per mišką.

Kaip sakė A. Lisičkinaitė, režisierius R. Margo yra ypatingas žmogus, gebantis sujungti skirtingus menus: „Aš niekada anksčiau nesu dirbusi su cirku – jokiuose cirko projektuose. Buvo labai gera įsilieti, nes cirko bendruomenė yra šiek tiek kitokia, nei šiuolaikinio šokio. Pernai turėjome labai intensyvų trijų savaičių laikotarpį ir statant spektaklį, ir jį rodant.“

Svarbi detalė yra vietos bendruomenės įsijungimas. Jie tampa pasirodymo dalimi, yra greta kūrėjų, įsitraukia į kūrybą ir taip ne tik iš arčiau pažįsta kūrybinį procesą, tačiau ir stiprėja, kinta žmonių tarpusavio santykis.

Pasak A. Lisičkinaitės, vietos žmonių įsitraukimas suteikė džiaugsmo ir repeticijas nuspalvindavo kitomis spalvomis: „Mus, visus atlikėjus, žmonės vaišindavo savo vietiniais sūriais, lašiniais, palaikydavo, padėdavo – labai miela buvo. Ir gražu žiūrėti, nes buvo moterų, kurios jaudindavosi. Kadangi spektaklyje yra įjungiama vietos bendruomenė, choras – tai įtrauku ir misija pateisinta, dar kartą parodyta, kodėl taip svarbu kurti meno renginius.“

„Vizijos“ nėra pirmasis R. Margo kūrinys Kauno rajone. 2019 metais režisierius kartu su Linksmakalnio bendruomene sukūrė spektaklį „Radijo angelai“, kuris buvo „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto Linksmakalnyje dalis.

Spektaklis „Vizijos“ bus rodomas Batniavoje gegužės 31 – birželio 4 dienomis, pasirodymai vyks 22 val. ir 23 val.

Režisierius: Roberto Magro, scenografas: Paolo Primon, scenografo asistentas: Davide Visintini. Vaidina: Džiugas Kunsmanas, Agnietė Lisičkinaitė, Eugenijus Slavinskas, Motiejus Bazaras, Liam Carmody, Pauline Camille Talon. Kostiumų dailininkė – Aušrinė Jokubauskaitė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos