Žalgirio mūšio minėjime – savanoriai ir baikeriai

Kasmet, liepos 15 dieną, Lietuvoje ir Lenkijoje minimas 1410 m. įvykęs Žalgirio mūšis, kuriame pasiekta pergalė prieš kryžiuočius reikšmingai pakeitė situaciją Europoje. Ir šiemet dalis lietuvių patraukė į Lenkiją aplankyti Žalgirio mūšio vietą, o kita grupė istorijos gerbėjų susirinko Cinkiškiuose (Babtų sen.) įkurtame Žalgirio pergalės parke.
Šventės dalyviai galėjo apžiūrėti fotografijų parodą, atspindinčią Žalgirio pergalės parke vykusias šventes ir veiklas. Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius kartu su parko pirmininku Gintautu Tamulaičiu padėjo gėlių prie Vytauto Didžiojo paminklo, o Žalgirio pergalės klubo valdybos nariai - prie Jogailos ir Mindaugo kalvos stogastulpių.
Į šventę atvyko ir buvusio Žalgirio pergalės parko valdybos nario Liongino Urbonavičiaus sūnaus vedami baikeriai.
Apie Žalgirio pergalės parko svarbą Lietuvai ir ateities viziją pasakojo Žalgirio klubo valdybos narys prof. Aleksandras Vitkus. Gintautas Tamulaitis dėkojo Kauno rajono savivaldybės merui Valerijui Makūnui ir Babtų seniūnijai už paramą organizuojant šventes bei puoselėjant parką.
Kariai savanoriai iššovė tris salves: už Žalgirio mūšio pergalę ir Lietuvos kariuomenę, taiką Ukrainoje ir Lietuvos valstybę. Šventės dalyviai vaišinosi kareiviška koše ir klausėsi Babtų kultūros centro etnokultūros specialistės Daivos Šeškauskaitės atliekamų kūrinių.
Žalgirio pergalės parko informacija ir nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos