Žalgirio parke atsiras naujų akcentų

Babtų seniūnijoje, šalia automagistralės A1 įsikūrusiame Žalgirio parke, netrukus atsiras nauja kalvelė ant kurios iškils Lietuvos karaliaus Mindaugo, jo žmonos Mortos ir sūnų skulptūros, kurias iš medžio sukurs skulptorius Algimantas Sakalauskas.

Projektą finansuoja Kultūros taryba, nuošalyje neliks ir Kauno rajono savivaldybė. Ketvirtadienį mero Valerijaus Makūno kabinete apsilankę Žalgirio pergalės parko pirmininkas Gintautas Tamulaitis ir profesorius Aleksandras Vitkus tvirtino, kad parkas pritraukia vis daugiau lankytojų, o įgyvendinus projektą, taps dar patrauklesnis.

V.Makūnas patikino, kad savivaldybė prisidės kuriant infrastruktūrą, o parko vadovus konsultuos Kauno rajono savivaldybės vyriausioji architektė Jurgita Kalvinskaitė. Susitikime taip pat buvo aptarti knygos apie Žalgirio parką leidybos klausimai.

Žalgirio parkas buvo pradėtas kurti dar 1990 metais minint Žalgirio mūšio 580-ąsias metines. 10 ha plote pasodinta 580 raudonųjų ąžuolų, daug želdinių, medelių, pastatyta koplytstulpis ir 13 skulptūrinių stogastulpių, primenančių žymiausius Žalgirio mūšio karžygius. Vytauto Didžiojo, Lenkijos karaliaus Jogailos ir rūpintojėlio stogastulpius išdrožė Adolfas Teresius, Ričardas Gaška ir Algimantas Sakalauskas.

Parke medžiai susodinti taip, kad iš lėktuvo matosi užrašas „Žalgiris“. Centrinis paminklas – stilizuoti Gedimino stulpai.a

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos