Žalgirio pergalės parke iškils Lietuvos karaliui Mindaugui skirta skulptūra

Žalgirio pergalės parke neužilgo iškils naujas meno kūrinys, skirtas Lietuvos istorijai – tai Lietuvos karaliaus Mindaugo, jo žmonos Mortos ir sūnų skulptūros. Skulptūras iš medžio sukurs skulptorius Algimantas Sakalauskas. Pats projektas bus finansuojamas Kultūros tarybos.

Pirmadienį ryte parke vyko pasitarimas, kurio metu buvo apžiūrėta parko teritorija ir renkama konkreti vieta skulptūroms. Parkas įsikūręs Babtų seniūnijoje, šalia automagistralės A1, todėl labai svarbu, kad skulptūros būtų gerai matomos iš toli.

Į parką atvyko ir vienas iš parko kūrėjų, Seimo narys Vytautas Kamblevičius bei Žalgirio pergalės parko vadybos narys Algimantas Petras Damauskas. Kartu su Kauno rajono savivaldybės vyriausiąja architekte Jurgita Kalvinskaite jie konsultavosi ir analizavo galimas vietas, kuriose galėtų iškilti skulptūros. Architektė parko kūrėjams pateikė konkrečius pasiūlymus.

„Mes nesame architektai ir neturime tokių žinių, kaip kurti parko infrastruktūrą, todėl profesionalo patarimai mums yra reikalingi. Architektės argumentai buvo labai taiklūs. Visus siūlymus aptarsime valdyboje ir priimsime sprendimą, jog kuo greičiau būtų galima skulptūras pastatyti“, – sakė V. Kamblevičius.

Žalgirio parkas buvo pradėtas kurti dar 1990 metais minint Žalgirio mūšio 580-ąsias metines. 10 ha plote pasodinta 580 raudonųjų ąžuolų, daug želdinių, medelių, pastatyta koplytstulpis ir 13 skulptūrinių stogastulpių, primenančių žymiausius Žalgirio mūšio karžygius. Vytauto Didžiojo, Lenkijos karaliaus Jogailos ir rūpintojėlio stogastulpius išdrožė Adolfas Teresius, Ričardas Gaška ir Algimantas Sakalauskas.

Parke medžiai susodinti taip, kad iš lėktuvo matosi užrašas „Žalgiris“. Centrinis paminklas – stilizuoti Gedimino stulpai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: