Žalgirio pergalės parke pasodinti ąžuoliukai jau leidžia šaknis

Kiekvienais metais Klubo „Žalgirio pergalės parkas“ valdyba organizuoja ne tik švarinimosi talką parke, bet ir atsodina sunykusius, žvėrelių apgraužtus ar nuo atmosferinio poveikio neišgyvenusius medelius.

Šiemet prieš pat Atvelykį balandžio, 23 dieną (Šv. Jurgio diena), rinkosi talkininkai į parką. Nors oro sąlygos sunkios, bet smarkus lietus neišgąsdino talkininkų, kurių susirinko virš 20. Po parko pirmininko G. Tamulaičio trumpo instruktažo apie medelių sodinimą, duobių paruošimą ir tolimesnę medelių priežiūrą, visi kartu pasodinome pirmąjį ąžuoliuką. Su pakilia nuotaika, apsiginklavę kastuvais, kibirais bei kuoliukais, pradėjome medžių sodinimą.

Džiaugiamės, kad lietaus nepabūgo ir į talką parke atvyko Švietimo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Parko pirmininkas G. Tamulaitis supažindino ministrę su parko vizija, joje esančiais ir planuojamais statiniais, parke vykstančiomis šventėmis. Čia ji pasodino ir savo asmeninį ąžuoliuką.

Iš viso Žarlgirio pergalės parke pasodinome 30 ąžuoliukų. Kad vėjas nejudintų šaknų ir medelis augtų tiesus, kiekvienas sodinukas įrėmintas 2-iems kuoliukais ir surištas švelnia, bet stipria, juostele. Be lietaus pagalbos, medeliams negailėjome ir savo vandens, kurį atvežė Valdybos narys Algimantas Danauskas.

Parko stendą sutvarkė prieniškis Jonas Paulauskas. Vyras pagamino nedūžtantį stiklą, o stendo viduryje jau puikuojasi plakatas „Žalgirio parkui 30 metų“.

Nuoširdžiai dėkojame TS-LKD Kauno jaunimo bendruomenei už bendrą talką ąžuoliukų sodinime parke. Dėkojame Švietimo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei, kad nepasididžiavo ir atvyko į parke organizuotą talką. Dėkojame klubo nariui Arnoldui Mišauskui už organizavimą ir paramą kuoliukams įsigyti. Monikai Kairaitytei už jaunimo pritraukimą geriems darbams. Už transportą medelių atvežimui, dėkojame klubo nariui Gediminui Barvainiui. Dėkojame ir valdybos nariui Algimantui Danauskui už tinkamą vandens kiekio pristatymą. Mindaugui Iskevičiui už šios akcijos iniciatyvą, o Julijai Iskevičienei – už gardžius pietus po talkos.

 

Gintautas Tamulaitis

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos