Ant palangės dygstantys daigai išsaugo į perspektyvų verslą

Prieš šešeris metus jauna šeima iš Ringaudų pradėjo kurti „žalią“ verslą. Ieškodami būdų, kaip gyventi sveikai, papildyti mitybą vertingais priedais, jie pradėjo auginti saulėgrąžų daigus. Dabar Indrės ir Vinco Benevičių ūkis savo klientams siūlo daugiau nei 40 sveikų natūralių produktų.

Saulėgrąžų, brokolių, burokėlių, liucernų daigai, šokoladai su avinžirniais, rabarbarai šokolade, daiginti grikiai – tai tik keletas produktų, kuriais prekiauja „Žali žali“ – jaunas ringaudiškių verslas, gimęs iš idėjos gyventi sveikai.

Pirmuosius daigus Indrė Benevičienė augino tiesiog namuose ant palangės. Sau. Vėliau jų panoro jos tuometiniai kolegos, tačiau ne visi norėjo užsiimti saulėgrąžų daiginimu patys, todėl Indrė pasisiūlė jiems padėti. Taip gimė pirmosios daigų pakuotės. Augant žmonių susidomėjimui, augo ir Benevičių verslas. Šiandien jie prekiauja ne tik daigais, bet ir džiovintais vaisiais, džemais, šokoladais. „Mes esame vieninteliai pasaulyje, gaminantys svarainius šokolade ir šokoladą su avinžirniais“, – pasakojo Vincas Benevičius.

Visai neseniai „Žali žali“ pradėjo ir edukacinę programą „Daiga padaiga“. „Pastebėjome, kad daigų auginimas labai įdomus vaikams. Jie su didžiuliu noru panardina savo rankytes žemėje, tyrinėja sėklas, o mes juos žaidimo būdu pratiname rinktis sveiką ir naudingą maistą“, – pasakojo Vincas Benevičius. „Daiga padaiga“ keliauja į vaikų darželius ir mokyklas, užsiėmimų metu vaikai pasisėja savo asmeninį daigų pluoštelį, kurį augins visą savaitę.

„Aš labai džiaugiuosi tokiais jaunais ir versliais mūsų krašto žmonėmis. Mes visada ieškome būdų, kaip palaikyti ir padėti smulkiajam verslui“, – susitikime su „Žali žali“ kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jis pabrėžė, kad pavasarį pradės veikti Kauno rajono ūkininkų turgelis, kuriame ūkininkai galės prekiauti kur kas patrauklesnėmis sąlygomis nei įprastai.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: