Kauno regiono kryptis – žalioji ekonomika

Žalioji ekonomika, darnūs sprendimai ir inovacijos gali tapti Kauno regiono strategine kryptimi. Tokią perspektyvą įžvelgė Žaliosios politikos instituto ir Kauno rajono savivaldybės organizuotos konferencijos „Žalioji strategija verslui: planas Kauno regionui“, vykusioje Raudondvario pilyje, dalyviai.

 „Suderinus gamtos, visuomenės ir verslo sritis kartu galime sustiprinti regioną, sudaryti palankesnes galimybes investuoti, uždirbti, mokėti mokesčius ir taip palaikyti tvirtą ekonomiką“, – kalbėjo konferencijos dalyvius pasveikinęs Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas.

Žaliosios politikos atstovai, ekonomikos ir finansų specialistai, savivaldos atstovai, verslininkai ir tvaraus verslo konsultantai dalijosi gerąja patirtimi, realiais sprendimais ir patarimais apie atliekų tvarkymą, jų perdirbimą, pastatų šiltinimą ir modernizavimą, mažiau taršų transportą.

„Žaliosios ekonomikos principai remiasi ne tik poveikio aplinkai mažinimu, bet sprendžia ir socialines problemas. Viena iš esminių jos ašių yra naujų darbo vietų kūrimas“, – teigė Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas.

Kauno rajonas gali būti pavyzdžiu šioje srityje – čia nuolat auga verslo investicijos, mažėja nedarbas ir vieninteliame rajone mūsų šalyje auga gyventojų skaičius. „Esame pirmaujantys daugiabučių namų renovacijos srityje, mūsų atnaujintos katilinės naudoja biokurą, daug dėmesio skiriame atliekų tvarkymui tobulinti“, – patirtimi dalijosi Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas.

Šešios Kauno rajono mokyklos dalyvauja bandomajame projekte, vaikus maitinant švediško stalo principu. „Maistas patiekiamas tik šviežias ir sveikas, mokiniai patys gali pasirinkti, ką ir kiek valgyti. Taip praktiškai visai nelieka atliekų“, – pasakojo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė.

Diskusijas apie investicijų pritraukimą į regioną papildė sėkmingų verslo idėjų pavyzdžiai.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos