Atgimstanti Zapyškio bažnytėlė jaukinasi šviesą

Antradienio vakarą įvyko pirmieji bandymai apšviesti restauruotą Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Specialistai tvirtino, kad dar reikia atlikti kai kuriuos darbus, sureguliuoti prožektorius, todėl kol kas bažnyčia bus apšviesta tik savaitgaliais.

Atgimstanti šventovė jau dabar traukia minias smalsuolių, tačiau Kauno rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė prašo vietos gyventojus ir svečius būti kantrius ir palaukti pavasario, kai visi darbai bus baigti.

„Statybininkai kloja granitines trinkeles, šventoriaus velėna taip pat nesususigulėjusi, dideliame plote žolė dar tik pasėta, be to, statybvietėje nesaugu, todėl labai prašome nevaikščioti po aptvertą zoną ir bažnytėle gėrėtis iš toliau", – kalbėjo R. Černiauskienė.

Pagal projektą aikštelėje turėtų atsirasti ilgas suolelis, padengtas rankų darbo keraminėmis plytelėmis, teritorija bus pritaikyta ir neįgaliesiems.

Kitų metų balandį Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyks „Kaunas Jazz“ koncertas, gegužės pradžioje – tradicinis aitvarų festivalis „Žemei ir Dangui“, birželio 24 d. planuojami dideli Šv. Jono atlaidai ir koncertas.

„Ruošiame tvarkaraštį, kuriame bus įvairių renginių: ir kamerinių, bažnyčios viduje, ir masinių, kurie vyks aikštėje“, – sakė R. Černiauskienė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: