Seniūnų sueigoje aptartos želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės

Artėjant šiltajam sezonui, kai gyvenvietėse pradedami kirsti ir genėti medžiai bei krūmai, Kauno rajono seniūnijų seniūnams trečiadienį buvo primintos želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės.

Susitikimo metu Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas pasakojo, kad pasitaiko atvejų, kai želdiniai būna išpjaunami nesilaikant nustatytų taisyklių, todėl Aplinkos skyriaus darbuotojai nuolat stengiasi kuo daugiau informuoti ir supažindinti seniūnus su Kauno rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis ir nuostatomis, kada galima išduoti leidimus kirtimui.

Gyventojai, kuriems nuosavybės teise priklauso žemės sklypai, saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, genėjimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo darbus gali vykdyti tik turėdami vietos seniūno išduotą leidimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad Kačerginės ir Kulautuvos seniūnijose minėti darbai gali būti vykdomi tik gavus Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus išduotą leidimą.

Gyventojai, norintys gauti leidimą, turi pateikti seniūnui ar Aplinkos skyriui argumentuotą ir teisingai užpildytą prašymą bei žemės nuosavybę patvirtinančius dokumentus. Prašyme taip pat reikia nurodyti tikslų medžių ir krūmų skersmenį.

D. Šlapikas informavo seniūnus, kad saugotini medžiai ir krūmai neatlyginamai gali būti šalinami šiais atvejais: jeigu yra nudžiūvę arba išpuvę, pažeisti stiebo ir šaknų puvinio, vėjas, sniegas, žaibas ar kitos priežastys gali išversti, nulaužti, apdeginti augalą gaisro metu, jei yra pasvirę didesniu negu 45 laipsnių kampu ir pasvirimas kasmet didėja.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos