Žemės ūkio akademijoje – nemokami kursai būsimiems studentams

Akademijos miestelyje įsikūręs Aleksandro Stulginskio universitetas šiemet tapo Vytauto Didžiojo universiteto dalimi – Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA). Joje ne tik rengiami specialistai šalies agroverslui, bet ir kylama į naują kokybės lygį.

ŽŪA studentai dabar turės daugiau pasirinkimo galimybių, daugiau laisvės kraunant savo kompetencijų bagažą. Galimybė rinktis net iš 30 užsienio kalbų, lyderystės ir komunikavimo žinios, skaitmeninių technologijų valdymo įgūdžiai, socialinės, psichologinės, filosofinės bei daug kitų VDU siūlomų kompetencijų greta specialybės žinių bagažo suteiks absolventams konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.

Universitetas imasi iniciatyvos stiprinti šiųmečių abiturientų žinias – jau nuo balandžio VDU Žemės ūkio akademijoje bus rengiami nemokami biologijos, fizikos ir matematikos dalykų kursai, padėsiantys abiturientams pasirengti brandos egzaminams.

„Galvojame apie pagalbą motyvuotiems abiturientams, kuriems maža nesėkmė neretai pakiša koją, ir pritrūkus mažai dalelytei konkursinio balo visiems laikams uždaromos duris į universitetus. Jei didelių miestų vaikai turi daugiau galimybių pasisamdyti korepetitorių, tai regionuose tokių galimybių mažiau, be to, ir šeimos pajamos ne visada tai leidžia. Todėl siekiame ne vaikus atriboti, o jiems padėti geriau išlaikyti brandos egzaminus. Nepasirinkus tinkamo brandos egzamino ar patyrus nesėkmę, jiems būtų suteikiama antra galimybė – kai kuriuos brandos egzaminus būtų leista papildomai laikyti arba perlaikyti rugpjūčio pabaigoje. Visą rugpjūtį universitete vyks nemokami kursai, padėsiantys šiems vaikams užpildyti žinių spragas“, – nepraleisti išskirtinės progos kviečia VDU Žemės ūkio akademijos kancleris Antanas Maziliauskas.

Su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tariamasi, kad abiturientai, kurie per egzaminus nepasiekė nustatyto žinių lygio, bet turi norą studijuoti, būtų priimti į VDU Žemės ūkio akademijos programas mokamose vietose, tačiau greta studijų pirmame kurse pasirengtų vieno dviejų brandos egzaminų perlaikymui pavasarį. O po pirmo kurso, perlaikę brandos egzaminus, toliau tęstų studijas valstybės finansuojamose vietose. Universitetas ir studentas šiuo atveju prisiima papildomą krūvį, todėl tik reikia, kad valdžia šių pirmakursių finansavimo krepšelius vieniems mokslo metams rezervuotų.

Šiuos pokyčius palaiko VDU rektorius Juozas Augutis. Jis tvirtina, kad švietimo sistemai trūksta lankstumo. „Bakalauro studijos dabartinėje situacijoje turėtų būti nemokamos. Kitu atveju jauni žmonės išvažiuos ten, kur jos nemokamos“, – prognozuoja pašnekovas.

Rektorius pažymi, kad agroverslas – inovacijoms imli ir plataus išsilavinimo reikalaujanti ūkio šaka, todėl universiteto, kuriame taikomas artes liberales studijų modelis, kai studentas pats formuoja studijų kelią ir šalia pagrindinės specialybės įgyja įvairių sričių žinių, reikalingų darbo rinkoje – absolventas įgauna daug didesnę vertę, nei įgytų siauros specializacijos universitete. „Siauros vienos srities žinios ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste yra atgyvenęs dalykas ir pažangus pasaulis tai įrodė“, – teigia VDU rektorius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: