Rajonas

Garliavos apyl. herbas

Ilgakiemio kaimas yra Kauno rajono savivaldybėje, Garliavos apylinkių seniūnijoje, 5 km į pietus nuo Garliavos. Pro gyvenvietę teka upė Šlapakšna, šalia yra Ilgakiemio miškas. Kaimas priklauso Garliavos Švč. Trejybės parapijai.
Ilgakiemio kaimo istorija yra gana trumpa. Vietos bendruomenės žiniomis, Prezidento Antano Smetonos valdymo laikais čia buvo didelė žydo sodyba. Ji buvo vadinama ilgu kiemu prie kelio, tad manoma, kad nuo jos ir kilo vietovės pavadinimas. Gyvenvietė išaugo sovietinės okupacijos metais. 1950–1965 m. tai buvo apylinkės centras. Pastaruoju metu gyvenvietė sparčiai plečiasi. Dydžiu ir gyventojų skaičiumi (2014 m. seniūno pateiktais duomenimis, Ilgakiemyje gyvena apie 800 žmonių) tai yra didžiausias seniūnijos kaimas. Ilgakiemyje įsikūręs pagrindinis seniūnijos kultūros centras. Ilgakiemyje veikia net kelios įmonės, prisidedančios prie gyvenvietės patrauklumo ir plėtros.
Svarstant Ilgakiemio herbo motyvus, vietos bendruomenė herbe norėjo matyti simbolius, susijusius arba su besikuriančiomis sodybomis, arba su gamta. Dailininkas pasiūlė kelis herbo eskizus, tarp kurių buvo ir heraldinė garbingoji figūra – stulpas, atspindintis vietovės vardą – ilgą kiemą. Galiausiai bendruomenė pasirinko lėkių (žirgelių) simbolį, kuris puikiai atspindi Ilgakiemio kaimo plėtrą, jame kuriamas naujas sodybas. Herbe žirgelius lydintys obelų žiedai siejasi su naujaisiais kaimo sodais. Kaip teigė Garliavos apylinkių seniūnas, kiekvienoje Ilgakiemio sodyboje naujakuriai pasisodina obelų.
Ilgakiemio herbo etaloną sukūrė Rolandas Rimkūnas. Jį Lietuvos heraldikos komisija aprobavo 2015 m. birželio 4 dieną.