Rajonas

Pristatymas

Faktai ir skaičiai

1950 m. birželio 20 d. Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo įsaku dėl administracinio-teritorinio respublikos padalijimo buvusioje Kauno apskrityje buvo sudaryti trys rajonai

Skaityti daugiau >
Gražiausios ir įdomiausios vietos

Kauno rajonas – žalias kraštas, vadinamas Lietuvos smaragdu. Jis išsidėstęs trijų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno, Neries ir Nevėžio – sankirtoje, yra garsus savo gamtos ir kultūros paveldu. Akį traukia upių vingiai ir slėniai, Kauno marių regioninis parkas ir nepaliesta draustinių gamta.

Skaityti daugiau >
Muziejai ir paminklai

Knygnešiai, karžygiai-savanoriai, partizanai. Pakaunės krašto žmonės sunkiausiais Lietuvai momentais buvo tikri patriotai – drąsūs ir atsidavę savo šaliai. Į laisvės kovas savanoriais 1919–1920 metais išėjo apie 700 pakaunės krašto žmonių. Beveik 100 Kauno rajono kapinėse atgulusių savanorių – Vyčio kryžiaus kavalieriai.

Skaityti daugiau >
Aktyvios pramogos ir poilsis

Pasigrožėti gamtos vaizdais – upių pakrantėmis ir pakaunės miesteliais traukia visai neseniai nutiesti dviračių takai: Marvelė-Kačerginė, Šilelis-Kulautuva. Įgyvendindama Mažojo pakaunės turizmo žiedo projektą Kauno rajone savivaldybė planuoja tiesti dviračių taką ir nuo Kačerginės iki Zapyškio.

Skaityti daugiau >
Tradiciniai renginiai

Kauno rajonas turtingas kasmetinių, tradicinių renginių, pritraukiančių visos Lietuvos žmones. Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, į tradicinę šventę kviečia Raudondvario dvaras. „Lietuva Raudondvario dvare“ vilioja šventiniais koncertais, teatralizuotais pasirodymais, įvairiomis pažintinėmis atrakcijomis.

Skaityti daugiau >
Verslas, investicijos, darbo vietos

Kauno rajonas yra ta vieta, kurioje gera dirbti ir kurti verslą. Tą byloja ne vienų metų statistiniai duomenys. Čia nedarbo procentas – vienas mažiausių šalyje, o veikiančių juridinių asmenų, mažųjų ir vidutinių įmonių skaičius – didžiausias tarp 54 mažųjų savivaldybių.

Skaityti daugiau >
Darželiai, mokyklos, universitetai

Kol visa Lietuva išgyvena, kad vaikų skaičius ugdymo įstaigose mažėja, Kauno rajonas džiaugiasi kasmet sulaukiantis vis daugiau mokinių. 9021 – tiek mokinių 2016 metų Rugsėjo 1-ąją peržengė Kauno rajono mokyklų slenkstį. Net 1002 iš jų – pirmokai. Tai gerokai daugiau nei praėjusiais mokslo metais.

Skaityti daugiau >
Iš Kauno rajono – į visą pasaulį

Kauno rajonas ypatingas savo geografine padėtimi. Beveik pačiame Lietuvos centre įkurta Savivaldybė lengvai pasiekiama ne tik iš visų Lietuvos, bet ir daugelio Europos kraštų. Rajoną kerta „Via Baltica“ ir automagistralė Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Čia nuolat keleivių skaičių didina Kauno oro uostas.

Skaityti daugiau >