Rajonas

Tradiciniai renginiai

Kauno rajonas turtingas kasmetinių, tradicinių renginių, pritraukiančių visos Lietuvos žmones.

Nuo 2006 m. Zapyškyje, šalia gotikos perlo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios rengiama Respublikinė aitvarų šventė „Tarp žemės ir dangaus“. Į vieną gražiausių Kauno rajono vietų, Nemuno slėnyje, susirenka tūkstančiai žmonių į dangų pakelti savo aitvarus. Čia Pakaunės gyventojų ir jo svečių laukia nuostabi gamta, koncertai, aitvarų dirbtuvėlės bei įvairios varžybos.

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, į tradicinę šventę kviečia Raudondvario dvaras. „Lietuva Raudondvario dvare“ vilioja šventiniais koncertais, teatralizuotais pasirodymais, įvairiomis pažintinėmis atrakcijomis.

Kasmet liepą Kauno rajono gyventojus ir svečius džiugina Kulautuvoje rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Festivalis surenka minią bardų gerbėjų ir pamažu tampa komercinių muzikinių renginių atsvara.

Tarptautinis žemės meno festivalis „Land Art“ kviečia menininkus iš įvairių pasaulio šalių. Raudondvario dvaro  pilies parke iš gamtos medžiagų, esančių parke ir aplink jį, kuria įvairias kompozicijas, skulptūras, objektus, pavaldžius gamtai. Meno kūriniai parke lieka ir po plenero, kol sunyksta ir grįžta į gamtą. Jų forma, struktūra, grožis priklauso nuo metų laikų ir oro sąlygų.

Samyluose kasmet rengiama šventė „Pėdos marių dugne“. Čia svečiai kviečiami nusikelti į praeitį, kai dabartiniame Kauno marių dugne dar stovėjusios sodybos ir viręs gyvenimas.

Prieš didžiąsias metų šventes Raudondvario dvare įspūdingame renginyje kasmet įžiebiama pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglė. Čia renkasi pasakų personažai, pramogauti kviečia kalėdinis miestelis, visų pamėgta čiuožykla, o kalėdinę nuotaiką kuria muzika ir įspūdingos dekoracijos. Ši šventė – oficiali kalėdinio laiko renginių pradžia ne tik Raudondvaryje, bet ir visame rajone.

Įpusėjus pavasariui Jadagonių pušyne laukiami visi neabejingi šunims ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Čia vyksta tarptautinės šunų kinkinių varžybos Kauno rajono mero taurei laimėti. Žiūrovai, be tradicinių ir įprastų akiai šiaurinių veislių šunų, turi unikalią galimybę susipažinti su greičiausiais, specialiai kinkinių sportui veisiamais šunimis – Aliaskos haskiais, norvegų metisais, greisteriais, eurodogais.