Rajonas

Verslas, investicijos, darbo vietos

Kauno rajonas yra ta vieta, kurioje gera dirbti ir kurti verslą. Tą byloja ne vienų metų statistiniai duomenys.

Čia nedarbo procentas – vienas mažiausių šalyje, o veikiančių juridinių asmenų, mažųjų ir vidutinių įmonių skaičius – didžiausias tarp 54 mažųjų savivaldybių.

 Šiuos skaičius lėmė Savivaldybės tarybos priimti sprendimai ir lanksti mokesčių politika:

  • Trejus metus Kauno rajone naujai įsteigtiems verslo subjektams, kuriuose dirba ne mažiau kaip pusė Kauno rajono gyventojų, NEREIKIA MOKĖTI žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto MOKESČIŲ.
  • Nuo šių mokesčių gali būti ATLEIDŽIAMI ir Kauno rajone JAU VEIKIANTYS VERSLO SUBJEKTAI, kurie išplėtė savo veiklą – pastatė naujus ar rekonstravo esamus pastatus, juose įrengė reikalingą veiklai technologinę įrangą ir į visa tai kartu investavo ne mažiau kaip 300 tūkst. Eur.
  • Fiksuoti pajamų mokesčio dydžiai už veiklą, vykdomą pagal verslo liudijimus, yra vieni mažiausių Lietuvoje, didžiausias – 35 Eur metams.

Kauno LEZ vykdomos veiklos rūšys: pramonės procesų automatizavimas, sandėliavimas ir logistika, farmacinių preparatų gamyba, izoliacinių plokščių gamyba, automatinių garažo vartų gamyba, didmeninė maisto papildų gamyba, monokristalinių safyrų auginimas ir plokštelių gamyba, baldų gamyba, žuvies perdirbimas ir kt.

Kauno rajone skatinamas socialiai atsakingo verslo modelis. „Mes seniai nustojome bijoti verslo, nes suprantame, kad kartu galime daugiau nuveikti bendruomenei. Be verslo neįsivaizduojame kultūros renginių, švenčių, kartu rengiame socialines akcijas“, – tvirtina Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

2020 m. Kauno rajono savivaldybės taryba pritarė 10,5 mln. Eur vertės infrastruktūros įrengimo Kauno LEZ projektui, kurio metu LEZ bus įrengti geriamojo vandens tinklai.