Kačerginės kurorto vasara

KAČERGINĖS KURORTO VASARA – renginys prieš pat gražiausią vasaros šventę Jonines, kiekvienais metais kviečia kraštiečius ir svečius Liepų parke mėgautis muzika, šokiu, vizualiaisiais menais, įvairiomis edukacijomis ir vis naujas išraiškos formas atrandančiomis šventinėmis staigmenomis. Jų bus ir šiais metais.

Kviečiame stebėti mus socialinio tinklo facebook paskyroje Kačerginės kultūra ir sužinoti daugiau apie šventės dalyvius, istorijas ir papildytą programą.

Jau XX a. pradžioje, ypač tarpukariu, suklestėjus modernizmo kultūrai, buvo garsiai kalbama, kad Kačerginės kurortas dėl savo vietos, gamtos, augmenijos turtų yra vienas gražiausių Lietuvos kurortų, jo laukia „garsi ir turtinga ateitis“ ir jį “ reikia sutvarkyti „visuomenėms reikmėms“. Tuomet buvo kalbama, kad reikia įrengti prieplauką, sutvarkyti gatves, jas apšviesti, pastatyti paviljoną, įrengti teniso ir futbolo aikštes.

Kačerginė nesustoja nuolat gražėti ir jau netrukus kurorto gyventojus ir svečius pasitiks atnaujinta J. Janonio gatvė, kurią pasiekę dviračių takais nuo Kauno ar Zapyškio žygeiviai galės grožėtis pušų apsuptyje išryškėjančia savita medine tarpukario vilų ir gyvenamųjų namų architektūra.

KAČERGINĖS KURORTO VASARA kviečia šeimas ir ieškančius linksmos draugijos, mažus ir įvairaus amžiaus jaunimą (tai tuos, kieno širdis metų neskaičiuoja), Jonus, Janinas ir ne tik juos atvykti iš Kauno, Vilniaus ar Zapyškio su skrybėlaitėmis ar garconne stiliaus apdarais, nustebti ar nustebinti kitus, pasimėgauti svinguojančiomis džiazo melodijomis, padegustuoti dar neragautų skanėstų, pasigrožėti ir nusifotografuoti prie vienintelio ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje „Black Magic“ mechanikos ir transporto inžinerijos kūrinio.

PROGRAMOJE:

JAZZ ISLAND

„Artūro Noviko džiazo mokyklos“ vokalinis ansamblis „Jazz Island“ – energingas jaunuolių kolektyvas. Kiekvienas šios grupės pasirodymas žavi puikiu vokalu, žaismingu, nuotaikingu atlikimu, netikėtomis interpretacijomis. Drauge su savo auklėtiniais scenoje visada pasirodo ir jų vadovas Artūras Novikas. A capella dainuojantys atlikėjai daug koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jau kelis kartus jaunieji mokyklos auklėtiniai tapo TV konkurso „Dainų dainelė“ laureatais,  o jau ne vienerius metus vokalo meną tobulinantys atlikėjai pasaulio chorų olimpiadoje džiazo kategorijoje laimėjo aukso medalį.  Kolektyvo repertuaras labai platus: džiazo standartai, lietuvių liaudies dainos, aranžuotos Artūro Noviko ir populiariosios bei klasikinės muzikos kūriniai.

ŠYPSNIS

Suaugusiųjų vokalinis ansamblis „Šypsnis“ skaičiuoja dar tik antrus kūrybinės veiklos metus. Tačiau savo nuoširdžia ir svajinga programa jau spėjo džiuginti ne vieną klausytoją. Energija ir gera nuotaika trykštančio kolektyvo nesustabdė prasidėjęs karantinas ir apribojimai, o užsimezgusi bičiulystė ir meilė muzikai skatina nuolat tobulėti bei ruošti programas. Ansamblio meno vadovė Jolanta Stankūnienė džiaugiasi ansamblio kūrybiniais atradimais, kuriais jau spėjo pasidalinti ,,Advento lyrikos“ koncerte Kačerginėje, Respublikiniame neįgaliųjų meno kolektyvų festivalyje ,,Dainų tiltai -2021“ Garliavoje, vokalinių ansamblių sakralinės muzikos festivalyje ,,Įžiebkim kibirkštį vilties" Ežerėlyje.

ALL THAT SWING

„All That Swing“ - tai svingo šokių klubas, jau apie dešimtmetį vedantis reguliarias lindyhopo, autentiško džiazo, charlestono ir kitų svingo šokių pamokas, gyvenantis senųjų laikų kultūra bei aktyviai ją skleidžiantis Kaune ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje. All That Swing šokėjai negali gyventi be lindyhopo, svingo muzikos ir aktyvaus laisvalaikio, bei kviečia prisijungti visus norinčius išbandyti šiuos šokius.

BLACK MAGIC         

Gamybos vieta – Kaunas

Svoris – 1187 kg

Variklis – Audi A8, V8 tipo, 4.2 ltr 220 kw

„Kol turėsiu svajonių ir fantazijų – gyvensiu. Šitą aš pažadu“. Tai žmogus, kuris kartais imasi plaktuko, o kartais - teptuko. Aidas Klimantavičius (Dūsia)- automobilio sumanytojas, kūrėjas, dizaineris, konstruktorius.

Technika pradėjo domėtis dar paauglystėje. Jaunuoliui netiko standartai, jau nubrėžtos linijos. Todėl ryžtingai ėmėsi plaktuko ir ėmė kurti tai, kas buvo prie širdies. Kūrėjas įsitikinęs, kad lietuviai buvo ir yra naginga bei išradinga tauta, todėl gali daug ką sukurti ir nustebinti pasaulį.

Sekanti Aido Klimantavičiaus sukurto „Black Magic“ stotelė - didžiausias Baltijos šalyse automobilių sporto festivalis: 23-ius metus be pertraukų vykstančios „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės.

Visas naujienas sekite: Kačerginės kultūra

Laikas

Birželio 23 d., 19 val.

Vieta

Kačerginės Liepų parkas, J. Janonio g. 4.