Čekiškės seniūnija
Amatininkų g. 3, Čekiškės mstl., Čekiškės sen., Kauno r. sav.
(8 37) 560 217

DARBO LAIKAS

P–K
8.00–17.00
Pn
8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

Darbai seniūnijoje

Čekiškės seniūnija: vakar, šiandien, rytoj

Čekiškė – nedidelis, netoli Dubysos įsikūręs Kauno rajono miestelis. Jo herbas iliustruoja krašto tradicijas – kviečių vainikas Čekiškę pristato kaip derlingumo ir gyvybės šaltinį, o baidarė su dviem irklais simbolizuoja Dubysą, vietos apylinkes, gausiai lankomas turistų. Šiandien Čekiškę puošia darbščių vietos gyventojų tvarkomos sodybos ir į kultūros vertybių registrą įtrauktas senamiestis.

Atlikti ir vykdomi suplanuoti darbai Čekiškės seniūnijoje 2015-2019 m.
 • Šalia Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos statomas priestatas – čia įsikurs mokyklos biblioteka, kultūros centras, laisvalaikio salė. Pagal tarptautinius reikalavimus prie mokyklos bus įrengta greituminių automodelių trasa – kordodromas;
 • Miškalaukio k. įrengta krepšinio aikštelė, įrenginėjama – Sodų g. (Liučiūnų k.);
 • Pradėti kelio asfaltavimo darbai Klumpės g. (Kilovos k.);
 • Modernizuotas apšvietimas Mokyklos g. (Kilovos k.), įrengtas – Gaigalų k.;
 • Saugumo užtikrinimui numatyta įrengti dvi vaizdo stebėjimo kameras – prie Čekiškės kultūros centro ir Čekiškės seniūnijos.

„Džiaugiuosi, kad per paskutinius kelerius metus Čekiškės seniūnijoje buvo atlikta išties reikšmingų darbų. Nors seniūnija nedidelė ir gyventojų skaičius neauga, tačiau darbščių jaunimo rankų netrūksta – jie vasarą nedykaduoniauja, todėl mes pripažinti viena iš labiausiai žemės ūkį puoselėjančių seniūnijų Kauno rajone. Seniūnijos gyvenime pasitaiko visko, būna nepatenkintų, piktų žmonių, tačiau jų yra visur, ne tik čia. Mes, mažos bendruomenės, mokame džiaugtis net smulkiausiais pasiekimais, nes kiekvienas laimėjimas mums yra svarbus“, – Čekiškės seniūnas Mečislovas Zavedskas.

Atlikti ir vykdomi papildomi darbai Čekiškės seniūnijoje 2015-2019 m.

Keliai, infrastruktūra

 • Miškalaukio k. pastatyti vandens gerinimo įrenginiai;
 • Baigti šaligatvių naujinimo darbai Ateities g. (Čekiškės mstl.);
 • Asfaltuotas kelias Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai (4,4 km);
 • Kiekvienais metais remontuojami Čekiškės seniūnijos vietinės reikšmės keliai, užtaisomos duobės.

Gyvenamoji aplinka

 • Čekiškės miestelis dalyvavo projekte „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – pagrindinėje aikštėje atsirado daugiafunkcis paviljonas-pavėsinė, lauko baldai, perdažyta ir keramikine mozaika išdekoruota autobusų stotelė;
 • Kauno rajono savivaldybės lėšomis vietos bendruomenė išgražino Ateities g. (Čekiškės mstl.) medinių namų fasadus – iš viso perdažyta 17 namų, Švč. Trejybės bažnyčios varpinė ir klebonija, tentais aptraukti prastos būklės pastatai;
 • Čekiškės seniūnijoje įrengti keleivių laukimo paviljonai Pagirių ir Miškalaukio k.;
 • Čekiškės Prano Dovidaičio gimnazijoje puoselėjama graži tradicija – kasmet abiturientai mokyklos sode stato medinį suoliuką;
 • Prie Čekiškės Prano Dovidaičio gimnazijos jaunimo iniciatyva įrengta tinklinio aikštelė;
 • Čekiškės miestelyje gražinamos viešosios erdvės – užveista daugiamečių gėlių, pastatyti informaciniai stendai, gatvių pavadinimai papuošti seniūnijos herbu;
 • 2017 m. Čekiškės seniūnija Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse vykusio projekto ,,Mes rūšiuojam. Vasara“ II etapo metu surinko daugiausia atliekų: 2,6 tonas buitinės elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamų baterijų.

Švietimas

 • Kauno rajono savivaldybės iniciatyva Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijai skirtas mokyklinis autobusiukas;
 • 2018 m. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje pradėtas kapitalinis remontas – čia Kauno rajono savivaldybė įgyvendina investicinį projektą, kuris leis pagerinti ugdymo sąlygas – gimnazija bus apšiltinta, įvesta nauja šildymo sistema, rekonstruota katilinė, elektros instaliacija, vamzdynas, apšvietimas, pakeistos grindys bei suremontuota sporto salė. Mokykloje numatyta įrengti vietą ir darželiui.

Kultūra

 • Čekiškė – kaip vienas seniausių Kauno rajono miestelių – 2015 m. šventė 415 metų sukaktį – bendruomenė susivienijo ir tapo aktyviais renginio organizatoriais;
 • 2017 m. Čekiškės Švč. Trejybės bažnyčios bendruomenė šventė 400 metų jubiliejų. Ruošiantis šiai šventei ypač aktyvūs buvo Plikių, Langakių ir Liučiūnų k. bendruomenių žmonės;
 • Čekiškės Švč. Trejybės bažnyčios jubiliejaus išvakarėse dienos šviesą išvydo knyga ,,Bažnytinių archyvų beieškant“, knygos sudarytojai – kraštotyrininkas Antanas Vaičius, istorijos mokytoja Eglė Simonaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Laima Šukytė.
 • Čekiškėje atidengtas suolelis-paminklas, skirtas Čekiškės valsčiaus Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriams pagerbti – ant suolelio iškalti narsių 1919-1920 m. laisvės kovotojų vardai: Jonas Ivoška, Petras Lušys, Antanas Tutlys, Juozas Ugianskis, Jonas Valaitis ir Vladas Žutautas;
 • Kilovos k. iškilo tautodailininko Jono Klizo sukurtas kryžius, skirtas išnykusių apylinkės kaimų atminimui;
 • Čekiškės seniūnijos iniciatyva atnaujintas Lebedžių kryžius;
 • Prienų k. bendruomenė pastatė informacinius stendus;
 • Kauno rajono savivaldybės pastangomis atidengtas paminklas Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarui, Ministrui pirmininkui Pranui Dovydaičiui (1886-1942), paminklo autorius – Stasys Žirgulis. Taip pat įrengtos paminklinės lentos Vilniaus konferencijos dalyviams.

Socialinė rūpyba

 • Socialinės globos ir priežiūros namuose 2015-2017 m. apšiltintos išorinės sienos, antrame aukšte įrengtas tualetas neįgaliesiems, kieme ir ant stogo, kurį galima pasiekti įvažiavimu per koridorių, pastatytos pavėsinės su lauko baldais, apačioje įrengtos sūpynės, suremontuota valgyklos-laisvalaikio patalpa;
 • 2018 m. numatyta perasfaltuoti kiemą, šalia esantį sklypą naudoti įstaigos gyventojų rekreacijos tikslams, įrengti automatinį pakeliamą užkardą prie įvažiavimo į socialinės globos namus.

Saugumas

 • Pagal Kauno rajono projektą „Saugus vienkiemis“ Gegužėnų k. atokiau gyvenantiems Čekiškės seniūnijos nariams išduotos signalinės lentos ir radijo ryšio stotelės;
 • Čekiškės sen. išdalinta 16 specialiųjų pirmosios pagalbos pultelių.

Planuojami artimiausi darbai

Dėl poreikio stokos, bendruomenei keliamų nepatogumų ir teisinių nutarimų nuspręsta keisti turgavietės Jaunimo  g. (Čekiškės mstl.)  įrengimo vietą – prekybininkams ir gyventojams patogiau lankytis Ateities ir Dubysos g. sankryžoje, renginių aikštėje – čia planuojama statyti keletą paviljonų, kurie būtų naudojami ir turgavietei, ir prekybai renginių metu.

Jais didžiuojasi Čekiškės seniūnija ir Kauno rajonas
 • Laimutė Rutkauskienė – Kauno rajono Tarybos narė, Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikė, gimnazijoje sėkmingai dirbanti jau 30 metų, 2016 m. Kauno rajone pelnė Metų mokytojo titulą. L. Rutkauskienė yra ne tik moksleivių mylima pedagogė, bet ir veikli Čekiškės bendruomenės pirmininkė.

 • 2016 m. septintokė Indrė Vičiūnaitė savo amžiaus grupėje tapo Lietuvos konstitucijos egzamino nugalėtoja – bendruomenė džiaugiasi moksleivės pasiekimais ir žiniomis.

 • Jonas Klizas – Kilovos k. gyvenantis tautodailininkas, kurio darbais išpuošta Čekiškės seniūnija. Kūrėjas dalijasi savo meno dirbiniais ir džiaugiasi, kad juos noriai priima bendruomenė.

 • Vietos ūkininkai remia Čekiškės sen. organizuojamus renginius. Už nuolatinę paramą dėkojama: Ritai ir Romualdui Majerams, Dianai ir Edvardui Brazauskams, Eugenijui Kazaičiui, Gretai ir Raimundui Demeniams, Rimai Laurinavičienei, Linai Laurinavičiūtei, Rosio ir Danui Laurinavičiams, Genovaitei Maziliauskienei ir Kostui Dornykui, Valdui Bubliauskui ir Kristinai Januškevičiūtei, Vaidai ir Gintarui Zavadskams, Daivai ir Aurelijui Žebrauskams, Rasai ir Mečislovui Zavedskams, Angutei ir Mykolui Pakalniams, Zinai ir Albinui Rimkevičiams, Marytei ir Gintautui Rastauskams, Danguolei ir Sauliui Andriukaičiams, Astai ir Stasiui Urlikiams, Vitalijai ir Alvydui Vėlavičiams, Jonui Račkauskui.

 • Čekiškės savanorių ugniagesių komanda – didžiausia Kauno rajone! Ugniagesiai kasmet dalyvauja Šv. Florijono dienos minėjime.

 • Čekiškės sen. džiaugiasi aktyvia meno kolektyvų veikla – Čekiškės kapela (vad. Ričardas Saltonas), liaudies šokių kolektyvas „Volungė“ (vad. Jolanta Girdauskienė), dramos mėgėjų kolektyvas „Pelėda“ (vad. Kristina Kriščiūnienė), moterų liaudiškų šokių grupė „Serbenta“ (vad. Jolanta Girdauskienė), Liučiūnų laisvalaikio salės lėlių teatras „Žibinčius“ (vad. Elena Tarolienė), vokalinio moterų ansamblis „Griežlė“ (vad. Viktoras Štilpa) ir liaudiškos muzikos kapela „Griežlė“ (vad. Viktoras Štilpa) savo pasirodymais džiugina ne tik Čekiškės, bet ir viso Kauno rajono gyventojus!

 • Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje aktyviai veikia jaunųjų automodeliuotojų komanda (vad. Raimondas Kochanauskas). Gimnazistai dalyvauja tarptautinėse Baltijos šalių moksleivių kordinių automodelių varžybose „Baltijos taurė“, laimi prizines vietas – Čekiškės ir Kauno rajono vardai garsinami ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

 • Kauno rajono žmonių su negalia sporto šventėje ,,Pabūkime kartu“ Čekiškės seniūnijos komanda tarp mažųjų seniūnijų šešerius metus iš eilės tapo laureate, o 2018 m. bendroje grupėje užėmė 2-ąją vietą!

Kontaktai

Mečislovas Zavedskas
Seniūnas
(8 37) 560 217, (8 698) 26 504
Pareigybės aprašymas
Loreta Žičkuvienė
Seniūno pavaduotoja
(8 37) 560 217
Pareigybės aprašymas
Angutė Pakalnienė
Specialistė
(8 37) 560 217, (8 671) 39 539
Pareigybės aprašymas
Daiva Bakanauskienė
Specialistė
(8 37) 560 217, (8 676) 80 814
Pareigybės aprašymas
Laimutė Suchockienė
Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė
(8 37) 560 217, (8 609) 80 187
Pareigybės aprašymas
Raimondas Bakanauskas
Traktorininkas-kūrikas
(8 676) 80 798
Jurgita Suchockienė
Kapinių prižiūrėtoja
(8 606) 40 336
Kęstutis Janavičius
Kapinių prižiūrėtojas
(8 676) 82 434
Egidijus Žėglevičius
Elektrikas
(8 687) 91 685