Kačerginės seniūnija

Kačerginė 2020 metais paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine

Miestelio entuziastų, visuomeninių organizacijų, kultūros darbuotojų, verslininkų, savanorių pastangomis bus kuriami kultūros renginiai, rašomi projektai, pristatomi garsūs kraštiečiai ir žymūs Kačerginės žmonės, savo darbais garsinantys kraštą Lietuvoje ir užsienyje. 

Vienas iškiliausių ir žinomiausių – Vytautas Jokužis – Lietuvos elektronikos inžinierius, technologijos mokslų daktaras, verslininkas, aukštųjų technologijų įmonių grupės ,,Elinta“ įkūrėjas ir vadovas. Pavyzdinės aukštųjų technologijų įmonės vadovo Vytauto Jokužio kvietimu lankėmės ,,Elintoje“ ir dalyvavome turiningoje įmonės veiklos ir pasiekimų pristatymo ekskursijoje. Pavadinime ,,Elinta“ susijungia du žodžiai, – ,,elektronika“ ir ,,intelektas“. Jau 28 metus įmonė stebina technologiniais sprendimais. Dėl talentingo kūrėjo Vytauto Jokužio puikių vadybinių sugebėjimų įmonės veiklų spektras – platus ir spalvingas: 3D vaizdų sistema, automatikos ir elektronikos komponentai, matavimo ir testavimo prietaisai, elektrinės pavaros dviračiams, pramonės automatizavimas, elektromobilių sistemos.

Veržlus įmonės vadovas šiltai pristatė savo darbuotojų – inžinierių darbo procesą, su didele meile komentavo dokumentinį filmą apie spalvingą įmonės kelią. Kvapą gniaužiantys pasiekimai. Trimačių vaizdų skeneriai parduodami JAV, Australijoje ir Europos šalyse. Pavyzdžiui, jie padeda ortopedams kurti batų įdėklus, tiksliai išmatuoja paciento pėdą. Tokiu išradimu jau pasinaudojo visos 32 JAV futbolo lygos komandos, ,,Tour de France“ dviratininkai, ,,Žalgirio“ krepšininkai. Veržlumas ir naujų idėjų ieškojimas suvedė su stipriais partneriais: Siemens, FANUC, „Yokogawa“, „Vega“ ir kitais. ,,Elintoje“ – pavyzdinėje aukštųjų technologijų įmonėje – lankėsi valstybių lyderiai: Nyderlandų karalienė, Tadžikistano Respublikos prezidentas, JAV, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Estijos ambasadoriai. Apie tai byloja įmonės muziejuje saugomi iškalbūs suvenyrai. Pasaulyje Lietuvą garsinantis aukštųjų technologijų kūrėjas Vytautas Jokužis noriai prisiliečia prie Kačerginės gyvenimo pokyčių.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: