Kačerginės seniūnija

Muzikiniai vakarai Liepų parke

Keturis liepos savaitgalius Kačerginės Liepų parke skleidėsi, žydėjo, aidėjo muzikiniai liepos vakarai po atviru dangumi. Tai – nuoširdi organizatorių – Kačerginės daugiafunkcio centro darbuotojų – dovana atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

Vakarų kūrėjai visada jautė tvirtą Kačerginės seniūnijos paramos ranką.

Margą ir turtingą vasaros vakarų vainiką nupynė muzikos profesionalai ir mėgėjų meno kolektyvai. Kupiną emocijų muzikinės kūrybos „Skrydį į debesų salą” surengė bardas, trylikos poezijos knygų autorius Edmundas Janušaitis. Jam pritarė ištikimi kūrybos ekipažo pilotai – smuikininkas Arūnas Ambrazevičius, multiinstrumentalistas Giedrius Balbieris, garso improvizatorius Gintautas Velykis. Tikra atgaiva sielai tapo dainuojamosios poezijos atlikėjos Bjelle kūrybos vakaras.

Žvelgiant į liepų pavėsyje šeimynomis svajingai susiglaudusius, į kvapnią parko veją subirusius vakaro klausytojus, kyla mintis, kad Liepų vakarai – nuostabi bendrystės, kaimynystės, draugų vasaros sueigų vieta.

Lankytojus čia suvilioja ir pražydę spalvingi fotomeno vaizdai. Tai įspūdinga italų fotomenininko G. Galimberti paroda po atviru dangumi. Ją iniciavo jaunoji kačerginietė Monika Bitinaitytė su tėčiu, Kačerginės kultūros puoselėtoju Pauliumi Bitinaičiu.

Gausus kaimynų iš Ringaudų, Akademijos, Zapyškio būrys ir dviračių takais atriedėjusių kauniečių desantas pasveikino šventinę liepos 6-ąją. Jie drauge su kurortinės teritorijos miestelio gyventojais ir viso pasaulio lietuviais iš širdies gelmių traukė „Tautišką giesmę“, laužė simbolinę ruginės duonos riekę.

Į ratelį, kurio centre kaip širdis pulsavo, plazdėjo įžiebta protėvių aukuro ugnelė, bendrai dainai ir šokiui skraidino Kačerginės liaudiškos muzikos kapela „Nemuno vingis” (vad. Vytautas Brušnius) ir Zapyškio folkloro ansamblis „Altonė”(vad. Jūratė Bytautė).

Gražiai susijungusiems į vieną muzikinę šeimyną kvapnų muzikinį vakarą dovanojo muzikos profesionalas, gitaristas Ramūnas Difartas. Linkėdamas lengvų ir svaigių vasaros melodijų, jis atvėrė savo naujojo albumo „Tarp šešių kalnų” kūrybą.

Ketvirtą vasarą skambantys muzikiniai Liepos vakarai po atviru dangumi atkuria istorinę ir kultūrinę atmintį, gaivinančią garsiųjų Kačerginės vasaros gegužinių tradicijas.

Džiaugiamės, kad projektą „Kurorto  šimtmečio gegužinės” iš dalies rėmė Kauno rajono savivaldybė ir daugelis miestelio gyventojų.  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: