Kačerginės seniūnija

Kačerginėje prisimintas rašytojo V. Mykolaičio–Putino poetinis palikimas

Vaiskią sekmadienio popietę Kačerginės ,,Poezijos pavasario 2020“ mylėtojai plaukė V. Mykolaičio–Putino gatve –  šventiški ir pakilūs, lyg keliautų į Poezijos atlaidus. Klausydami raminančio pušų ošimo galėjo stabtelti, paskaityti, pasigrožėti gatvėje užgimusia eiliuota tapyba.

Ši akcija neseniai sukvietė veržlius, mėgstančius išbandyti piešimą, tapybą, meninį rašymą. Kiekvienas turėjo galimybę prisiminti arba susipažinti su turtingu rašytojo V. Mykolaičio–Putino poetiniu palikimu. Eiliuotos tapybos leitmotyvu tapo poeto eilutės, parašytos Kačerginėje: ,,Po kasdienybės pelenais karšta rusena žarija kiekvieno mūsų širdyje“ (,,Ištikimybė“, Kačerginė, 1965- 08-19).

Lietuvių literatūros klasikas V. Mykolaitis–Putinas, savo gyvenimo saulėlydžiui pasirinkęs pušynų Kačerginę, čia surado ir skaidrią poezijos versmę. Rudeninis poezijos žydėjimas pabiro ne tik sodriais žiedlapiais, bet ir brandžiais kūrybos vaisiais. Pripažinimo sulaukusi kūrėja, rašytoja, muziejininkė, poetė, veržli visuomenininkė Aldona Ruseckaitė, šiemet pelniusi garbingą Salomėjos Nėries literatūrinę premiją už eilėraščių rinkinį ,,Debesiu“, atvėrė derlingą savo kūrybos kraitę.

Kukliai save pristačiusi poetė, renginių, susitikimų organizatorė, talentinga pedagogė, įžvalgi literatūros kritikė, ,,Poezijos pavasario 2020“ debiutantė Kristina Poderytė skaitytojus sudomino savo naujuoju ,,Kauko laiptų“ išleistu poezijos rinkiniu ,,Slėpynės“. Jame – gyvenimo prasmės, vienišumo, laimės ir kitos temos.

Poezijos šventės viešnias pasveikino Lietuvos kaimo  bendruomenių sąjungos valdybos narė Jolanta Malinauskaitė. Kačerginės mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2020 atminimo medaliais svečius pagerbė Kačerginės daugiafunkcio centro vadovė Aurika Laurinaitienė ir miestelio seniūnė Aistė Ivanovaitė. Veržlūs kūrybos vėjai Kulautuvos akacijos žiedą atpūtė į pušynų Kačerginę. Pakvipo ne tik akacijomis, bet ir jaunystės melodijomis. Jas klausytojams pažėrė bardų festivalio ,,Mažoji akacija“ jaunieji kūrėjai: Ignas Lapienis, Gabrielė Žemaitytė, Gerda Kalvaitytė. Dainų tekstus ir melodijas kuriančios Vilija Radvilė ir Oksana Sadauskienė – atviras atlikėjų duetas surado atgarsį Kačerginės klausytojų širdyse. Talentingos atlikėjos jau seniai pelnytai tituluojamos dvasios aristokratėmis.

Tamsžaliai  pušynai  pražydo neregėtais vaizdais. Autorinės tekstilės parodą ,,Donelaitis“ iš Mažosios Lietuvos krašto pristatė meno kūrėja, tautodailininkė Jūratė Buožienė. Menininkė,  audinius paverčianti žydinčiomis pievomis, unikalią tekstilės marginimo ir rišimo techniką atradusi, sukūrė paveikslų ciklą Europinės kultūros šviesuoliui Donelaičiui.

Kačerginės renginyje, kaip visuomet, netrūko edukacijų. Jos, kaip žinia, atpalaiduoja, neša bendruomeniškumo ir kūrybos polėkį. Kiekvienas galėjo išsirinkti savo sielos varpelį. Gausybė varpų ir varpelių atkeliavo iš Veliuonos. Tai – Tautinio paveldo sertifikatu paženklinti Rimanto Ordino darbai. Saulėje bolavo, pleveno tik ką užgimę  lengvi autorinės kūrybos ketureiliai. Žemės meno paveikslas ,,Pavasaris ant rudenio sparnų“, išradingų bendruomenės rankų palytėtas, virto plasnojančiu gandru, ilgesingai atsisveikinančiu su rudenėjančiais Kačerginės pušynais. 

 

Nuotraukos Vytauto Mauro ir Ingridos Sedoravičienės

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: