Kulautuvos seniūnija
Poilsio g. 5, Kulautuva, Kauno r. sav.
(8 37) 543 223

DARBO LAIKAS

P–K
8.00–17.00
Pn
8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

Aprašymas

Seniūnijos veiklos nuostatai

Kulautuva – viena gražiausių Kauno rajono gyvenviečių, įsikūrusi dešiniajame Nemuno krante 23 km į vakarus nuo Kauno. Plaukiant nerūpestingai tarp krantų besiraivančiu Nemunu žemyn, nuo Kauno iki Kulautuvos – tik 18 kilometrų. Miestelis įsikūręs vaizdingame Nemuno slėnyje. Jį nuo žvarbių šiaurės bei šiaurės rytų vėjų saugo vešlus pušynas, kiekvieną raminantis migdančiu pušų ošimu, skleidžiantis sveiką, pušų sakais kvepiantį ir gausiai ozono prisotintą orą.

Kulautuvos gyvenvietė žinoma nuo 1364 m. Prie Nemuno ir Klevinės upelio prigludusiame lauke 1986 m. rastos dvi senovės gyvenvietės, du kapinynai, deginimo apeigų vieta. Aptikti penki XIV a. brangenybių lobiai paslėpti lemtingo pavojaus arba paaukoti dievams. XX a. pr. miestelis tapo vasarviete. Tarpukariu tai buvo viena populiariausių vietų ilsėtis, vienas gražiausių kurortų. Sakoma, kad didelį malonumą suteikdavo vien pasivaikščiojimas po miestelį. Švarutėlė Prezidento A. Smetonos alėja apsodinta jaunais medeliais, pakraščiai lyg kilimu nukloti žaliuojančia velėna, o iš abiejų pusių apstatyta puošniomis vilomis. Beveik kiekvieną jų puošė gėlynai, įvairios žaidimų aikštelės. Skersinės gatvės taip pat gražiai sutvarkytos. Jas, kaip ir alėją, puošė gėlės, medeliai ir vasarinės.

Miestelio bendruomenė ilgai bandė susigrąžinti kurorto vardą. Čia po ilgokos pertraukos vėl rengiamos rajono dainų ir šokių šventės. Jau daugiau kaip 15 metų vyksta didelio dėmesio sulaukiantis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“.

Ir gyventojams pavyko! Tiesa – Kulautuvai dar nėra suteiktas kurorto statusas. Tačiau su Zapyškiu ir Kačergine ji pripažinta Lietuvos kurortine teritorija.

Šiandien miestelis bunda iš sąstingio. Gyvybės miesteliui suteikia nuolatos augantis gyventojų skaičius (2017 sausio 1 d. duomenimis – 1537 žmonės) ir prieš metus duris atvėrusi LSMU Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninė. Čia veikia modernūs kabinetai ir dirba kvalifikuoti specialistai (pacientams, sergantiems kraujotakos ir nervų sistemų ligomis).

Miestelį jau galima aplankyti ne tik autobusu ar automobiliu, bet ir naujai įrengtu dviračių taku, besidriekiančiu nuo pat Kauno pakraščio (Šilelio k.). Atvykus galima sveikai ir aktyviai praleisti laiką parke ir atokvėpio skveruose, Dievų ir deivių slėnyje, sveikatingumo take, nepamirštant aplankyti įsimintinų ir svarbių Lietuvai paminklų. Vasarotojų pamėgtame paplūdimyje šiais metais bus atidarytas vandenlenčių parkas.

Seniūnijoje veikia paštas, lopšelis-darželis, Kulautuvos pagrindinė mokykla, vaikų sanatorinė mokykla, biblioteka, Kulautuvos bendruomenės centras, Kulautuvos laisvalaikio salė, maldos namai, šeimos gydytojo kabinetas, 2 parduotuvės, 2 kaimo turizmo sodybos, KMUK Kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinika.

Parengta pagal knygą „Pakaunės dešimtmečiai“ (Sudarytojas Petras Garnys)

Kontaktai

Dalia Šiušienė
Seniūnė
(8 37) 543 223
Pareigybės aprašymas
Renata Tamulevičienė
Seniūno pavaduotojas
Pareigybės aprašymas
Daiva Rima Zakarauskienė
Specialistė
(8 37) 543 323
Pareigybės aprašymas
Rimantė Volkavičiūtė
Socialinio darbo organizatorė
(8 37) 543 323
Pareigybės aprašymas