Kulautuvos seniūnija
Poilsio g. 5, Kulautuva, Kauno r. sav.
(8 37) 543 223

DARBO LAIKAS

P–K
8.00–17.00
Pn
8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

Darbai seniūnijoje

Kulautuvos seniūnija: vakar, šiandien, rytoj

 

Kviečiame susipažinti su V. Augustausko ir Akacijų al gatvių rekonstrukcijos projektu


Sugrąžintas istorinis teisingumas

Tie, kas prisimena senąjį kelią, per mišką vedantį į Kulautuvą, varganą žvyro karjerą Nemuno lankose, apleistą parką, viešojo transporto stoteles apsilaupiusiais dažais, kalba, kad Kulautuvos seniūnijos gyvenime vyksta proveržis.

Vietoj siauro, neapšviesto, medžių užgulto kelio – naujas, platus, su pėsčiųjų salelėmis ir moderniais šviestuvais. Žvyro karjeras, kuriame maudydavosi kulautuviškiai, dabar tapo ne tik miestelio gyventojų, bet ir kauniečių mėgstama poilsio vietas. Išdidintas, sutvarkytas, modernizuotas karjeras – nebeatpažįstamas. Čia veikia vandenlenčių parkas, kavinė, yra sanitarinės patalpos, gelbėtojų stotis, paplūdimio tinklinio aikštelė, atrakcionai vaikams. „Šis paplūdimys atitinka Mėlynosios vėliavos reikalavimus“, - akcentuoja Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė.

Pasiekti Kulautuvos paplūdimį galima ne tik automobiliu, bet ir atmynus nauju dviračių taku nuo Šilelio kaimo, esančio šalia Raudondvario. Arba galima persikelti per Nemuną kursuojančiu keltu, kuriam įrengta antroji miestelyje prieplauka.

Autobusų stotelės, pasitinkančios ir išlydinčios kulautuviškius ir svečius, atnaujintos, apsodintos gėlėmis, jų atsirado ir naujų. Kulautuva šiandien turi ir sveikatingumo trasų, ir lauko bei salės treniruoklių, ir bendruomenės laisvalaikio salę.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktorius Antanas Nesteckis džiaugiasi, nes savivaldybei pavyko pasiekti, kad miestelis gautų kurortinės teritorijos statusą: ekspertai nutarė, kad Kulautuva pagaliau atitinka keliamus reikalavimus.  Maža to – Kulautuvoje rasta mineralinio vandens, tad visi nekantriai laukia biuvetės. Gražėjančiame miestelyje, turinčiame kurortinės teritorijos statusą,  kyla nekilnojamojo turto kainos. Kas žino, gal pradėjus eksploatuoti mineralinio vandens gręžinį, Kulautuva sparčiai vysis Birštoną?

„Ypač noriu pasidžiaugti, kad prasidėjo seniai lauktas didžiulis projektas – jau klojamos Kulautuvos vandens tiekimo ir nuotekų tinklų magistralinės trasos, - kalba D. Šiušienė. – Taigi kulautuviškiai turės ir centralizuotą vandentiekį, ir kanalizaciją. Šito žmonės labai laukė, smagu, kad pagaliau gavus ES paramą, darbai prasidėjo.“  

Kulautuviškiai laukia ir naujos bažnyčios, kuri iškils vietoj sudegusius senosios. Šie darbai irgi jau startuoja. Kauno rajono savialdybė prie naujosios bažnyčios prisidėjo 100 tūkst. eurų.

„Labai geras dalykas yra Kauno rajono savivaldybės sprendimas atnaujintai mokyklos sporto salei nupirkti naujus treniruoklius, kuriuos pamėgo ne tik moksleiviai, bet ir miestelio bendruomenė.  Mokykloje įsteigtas visus metus veikiantis dienos centras. Jis ir vasarą pilnasvai turi kam patikėti vaikus. Šaunus projektas“, - šypsosi Kulautuvos seniūnė.

Atlikti ir vykdomi suplanuoti darbai Kulautuvos seniūnijoje 2015-2019 m.
 • Pasiekus, kad Kulautuva pagaliau atitiktų visus kurortinei teritorijai keliamus reikalavimus, miesteliui suteiktas kurortinės teritorijos statusas.
 • Apribota tarši veikla, taps lengviau pritraukti investicijų, auga nekilnojamojo turto vertė, didėja ir ateityje didės turistų srautai.
 • Startavo pirmieji naujos Kulautuvos bažnyčios, kuri iškils vietoj sudegusios senosios, statybos darbai.  Savivaldybė naujosios bažnyčios statybą parėmė 100 tūkst. eurų.
 • Pradėtas didžiulis projektas - klojamos Kulautuvos vandens tiekimo ir nuotekų tinklų magistralinės trasos.
 • Išasfaltuota dalis Miško gatvės, likusoji atkarpa bus tvarkoma artimiausiu metu, prisidėjus gyventojams.
 • Ties įvažiavimu į Kulautuvą jau įrengtos dvi stebėjimo kameros. Laukiantiesiems viešojo transporto tapo saugiau. Miestelyje netrukus bus ir daugiau stebėjimo kamerų.
 • Šilelio kaimą ir Kulautuvą sujungė dviračių takas. Dėl teisinių kliūčių, nesutapus viešajam ir žemės savininkų interesams, neišasfaltuotas liko tik nedidelis jo fragmentas.

Atlikti ir vykdomi papildomi darbai Kulautuvos seniūnijoje 2015-2019 m. :
 • Kapitaliai suremontuota Lelijų gatvė.
 • Atnaujinta P.Cvirkos gatvė, eilės laukia S.Jasiūnaitės gatvė.
 • Sutvarkyta vaikų lopšelio-darželio teritorija aptverta nauja saugesne tvora.
 • Įrengus Kulautuvos karjerą ir paplūdimį, atitinkantį tarptautinius Mėlynosios vėliavos reikalavimus (gelbėjimo stotis, pontoninė valčių prieplauka, persirengimo kabinos, žaidimų aikštelės vaikams, tinklinio aikštelė, treniruokliai, specialus takas į vandenį neįgaliesiems), pritrauktos privačios investicijos: Kulautuvos paplūdimyje ėmė veikti didžiausias Lietuvoje vandenlenčių parko „Wake Inn“ padalinys, duris atvėrė kavinė.
 • Prie Nemuno atsirado antroji prieplauka – laivui-keltui „Vyčiui“, jungiančiam Kulautuvą su Zapyškiu ir Kačergine. Pagausėjo turistų, trasą ypač pamėgo dviratininkai, keliaujantys Mažuoju Pakaunės turizmo žiedu.
 • Išgręžus mineralinio vandens gręžinį parengta Kulautuvos mineralinio vandens biuvetės vizija.
 • Kapitaliai atnaujintame įvažiavime į Kulautuvą įrengtas šiuolaikiškas, kokybiškas apšvietimas.
 • Suremontuota dalis Kulautuvos pagrindinės mokyklos. Visiškai atnaujinta sporto salė, ja ir jos inventoriumi – nupirktais naujais treniruokliais - dabar naudojasi ne tik moksleiviai, bet ir  miestelio bendruomenė.  Mokykloje įsteigtas visus metus veikiantis dienos centras.
 • Kranto gatvėje, posūkyje karjero link, vietoj probleminės sankryžos, kuria skųsdavosi kulautuviškiai ir miestelio svečiai, įrengtas žiedas.
 • Seniūnijai kartu su bendruomene sutvarkius seną buvusios sanatorijos korpusą, įkurta Kulautuvos laisvalaikio salė, kurioje vyksta renginiai, koncertai, būreliai.  
 • Akacijų alėjoje, ties LSMU reabilitacijos ligonine, įrengtos naujos viešojo transporto stotelės.
 • Visame miestelyje senosios šiukšliadėžės pakeistos naujomis, estetiškesnėmis ir higieniškesnėmis.
 • Išvalyti Nerėpos upelio tvenkiniai, sutvarkyta jų aplinka. Teritorijoje įkurdinta stacionari Kulautuvos kurorto istorijos fotografijų paroda.
 • Kulautuvos parke įrengti šviestuvai. Parkas papildytas lauko treniruokliais, sveikatingumo taku.

Planuojami artimiausi darbai

Seną medinį Kulautuvos  poliklinikos punkto pastatą remontuoti tapo neracionalu  paaiškėjus, kad yra galimybė, jog šeimos gydytojo kabinetas persikels į vienas patalpas – buvusį sanatorijos klubą-valgyklą - kartu su bendruomenės centru, seniūnija, biblioteka, skaitykla, koncertų sale, vaistine, sporto klubu.  Sveikatos apsaugos ministerija apsisprendė šį apleistą pastatą perleisti Kauno rajono savivaldybei, kuri pasirengusi pastatą sutvarkyti ir pritaikyti Kulautuvos bendruomenės reikmėms.

Akacijų alėja ir jos šaligatviai bus remontuojami tuomet, kai  bus nutiesti vandens ir nuotekų tinklai.

Jais didžiuojasi Kulautuvos seniūnija ir Kauno rajonas

Kauno rajono savivaldybės pastangų neužtenka, todėl Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė džiaugiasi, kad prie savo gerovės vis aktyviau prisideda ir pati bendruomenė. „Turime Laisvalaikio salę, kurią tvarkė, įrenginėjo, puošė seniūnija kartu su bendruomene. Rezultatas šaunus“, - pasakoja seniūnė.

Norisi pasidžiaugti, kad Kulautuva seniūnija turi čia gyvenančių nuolatinių įvairių miestelio projektų, renginių rėmėjų, miestelį garsinančių asmenybių. Seniūnijos garbės galerijoje: 

 • menininkė Gaila Akelaitienė,
 • bendrovės „Avia Baltika“ generalinis direktorius Viktoras Brazaitis,
 • verslininkas Žilvinas Povilonis,
 • verslininkas Romas Pečiukaitis,
 • parduotuvė „Express Market“,
 • vandenlenčių parkas DOCK7.
 • Kulautuvos istorijos puoselėtojai Algirdas Marazas ir Mykolas Federavičius,
 • sveikos gyvensenos idėjų skleidėjas akademikas Jurgis Brėdikis ir daugelis kitų.

„Šiems žmonėms ir bendrovėms esame dėkingi už nuolatinę paramą mūsų bendruomenės šventėms, tradicijoms, už asmeninį indėlį prisidedant prie miestelio gyvenimą kuriančių iniciatyvų ir naujų objektų, už Kulautuvos vardo garsinimą“, - kalba seniūnė D. Šiušienė.

Kontaktai

Dalia Šiušienė
Seniūnė
(8 37) 543 223
Pareigybės aprašymas
Renata Tamulevičienė
Seniūno pavaduotojas
Pareigybės aprašymas
Daiva Rima Zakarauskienė
Specialistė
(8 37) 543 323
Pareigybės aprašymas
Rimantė Volkavičiūtė
Socialinio darbo organizatorė
(8 37) 543 323
Pareigybės aprašymas