Kulautuvos seniūnija

Startą Kaimynų vasarai davė Kulautuva

Visus pavargusius nuo karantino ir išsiilgusius nuoširdaus bendravimo Kaimynų dieną Pakaunė kviečia švęsti visą vasarą. Startą Kaimynų vasaros pradžiai davė Kulautuva, šiais metais prisijungusi prie „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto, kurį inicijuoja Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022.

Išskirtinė ekskursija

Šeštadienį, gegužės 30 d., nuo vidurdienio Kulautuvos gyventojai ir svečiai dalyvavo išskirtinėje ekskursijoje „Kulautuva: legendos ir tikrovė“ su kulautuviečiu gidu Mykolu Fedaravičiumi. Kelionę po Kulautuvą gidas pradėjo vieno iš Fluxus judėjimo įkūrėjo ir krikštatėvio, savo vaikystės vasaras leidusio Kulautuvoje, Jurgio Mačiūno žodžiais: „Visas gyvenimas yra menas“. Ir tai leido nujausti, kad visa ekskursija bus vedama paslaptingais, užuominų ir nuojautų kupinais Kulautuvos takais. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę pamatyti pagrindines ir žinomiausias išlikusias tarpukario vilas ir pirmąją gydyklą, kurorto įkūrėjo pulkininko Augustausko vilą bei sužinoti daugybę miestelio paslapčių. Nenustebtumėm, jei iš jų įkvėpimo sėmėsi ne tik laikinoji sostinė, bet ir Amerika!

Vakaras su kaimynu

Visą savaitę kulautuviečiai buvo kviečiami registruoti savo kiemus, kur praleido vakarą su kaimynais, o vakare sulaukė gyvo muzikinio pasirodymo ant mobilios scenos – aplankyti net 14 kiemų.

Šventės himnu ir hitu tapusi kulautuviečio artisto ir renginių vedėjo Donato Medzevičiaus, žinomo Medono pseudonimu, daina „Kaimynas kaimynui kaimynas“ skambėjo visoje Kulautuvoje. Neįtikėtinai aktyviai įsitraukusi bendruomenė, projekto partneriai ir rėmėjai – vandenlenčių parkas „Dock7“ – leidžia tikėtis, kad kuriama nauja tradicija įsibėgėja. Gerų emocijų Kulautuvos kaimynų dienos vaizdo klipą galite rasti čia.

Kaimynų vasara tik prasideda

Kulautuva šventės estafetę Pakaunėje perdavė kaimynei Raudondvario seniūnijai, ji Kaimynų dieną minėjo birželio 4 d. Tačiau norėdama ir toliau dalytis savo kaimyniška ir šilta kurorto dvasia, Kulautuva vasaros savaitgaliais kviečia dalyvauti pažintinėse ekskursijose su gidu Mykolu Fedaravičiumi (dėl datos ir laiko susisiekite tiesiogiai su gidu mob. tel. (8 608) 97 823).

Kaunas 2022 „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas tik įsibėgėja. Atliktos vietos gyventojų apklausos rezultatai nupiešė tolesnio proceso gaires. Visą vasarą bendruomenė kartu su architekte Rasa Chmieliauskaite ir kūrybininku Gyčiu Dovydaičiu ieškos netradicinių būdų tyrinėti savo gyvenamąją vietovę, jos istorijas bei kurs netradicinius maršrutus. Vasaros pabaigoje bendruomenė kvies pažinti Kulautuvą čia gyvenančių žmonių akimis. Tolesniuose planuose – ne tik maršrutai, bet ir paroda bei naujo meno objekto atsiradimas miestelyje.

Ingos Kaminskės nuotraukos

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: