Vilkijos seniūnija

Knygos „Vilkijos getas 1941 metais“ pristatymas

Lapkričio 12 d. Vilkijos miesto bibliotekoje vyko knygos „Vilkijos getas 1941 metais“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos autoriai – profesorius, medicinos mokslų daktaras, Lietuvos istorijos chronologas Aleksandras Vitkus bei inžinierius, matematikas, programuotojas, o dabar ir gidas – Chaimas Bargmanas.

Profesorius Aleksandras Vitkus yra parašęs kelis istorijos veikalus, apie 30 straipsnių holokausto tema, kartu su kūrybine grupe, kaip režisierius ir scenaristas, sukūręs 11 dokumentinių vaizdo filmų.

Chaimas Bargmanas daug metų tyrinėjo holokaustą Lietuvoje. Šia tema parašė mokslinių ir populiarių straipsnių.

Šie du žmonės išleido puikią informacinę knygą apie Vilkijos getą 1941 metais. Autoriai rinko medžiagą išlikusiuose archyviniuose dokumentuose, važiavo į vietas, kur buvo sušaudyti žydų tautybės žmonės, apklausė dar gyvus liudytojus, naudojosi apklausų ir baudžiamųjų bylų medžiaga. Taip kūrė šią knygą – tarsi mozaiką iš atskirų gabaliukų. Viena iš knygos rėmėjų yra Vilkijos miesto seniūnija.

Renginį vedė ir klausimus autoriams pateikė Vilkijos miesto bibliotekininkė Liucija Baltiejienė.

Po knygos pristatymo Vilkijos miesto seniūnas Kazys Bačėnas įteikė svečiams atminimo dovanėles – varpus su Vilkijos ženklu bei 2020 metų kalendorius, sakydamas, kad varpas – tai žinios skleidimo simbolis, ir palinkėjo tą žinią skleisti toliau, nes tik artimai bendraudami mes galime suprasti vieni kitus.

Seniūnas paminėjo Belgijos istorijos momentus, kai nesvarbu, kokios tautybės žmonės ten gyveno ir buvo sušaudyti, tačiau jie pagerbti kaip Belgijos piliečiai ir išsaugota jų žūties ir atminimo vieta.

Po seniūno kalbos atsivežtas knygas trumpai pristatė Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro mokyklinių ir mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė. Dalyvavo knygos „Vilkijos getas 1941 metais“ redaktorė Aldona Bendorienė.

Renginyje dalyvavo Vilkijos seniūnas Kazys Bačėnas, Vilkijos parapijos klebonas Linas Šipavičius, Pasaulio tautų teisuolių Domo ir Marijonos Viščių anūkai Algimantas Smolenskas, Birutė Šlapikienė ir Nijolė Mickuvienė, Vilkijos gimnazijos bendruomenės atstovai, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro atstovės, Vilkijos miesto bibliotekos lankytojai bei Saulėtekių, Daugėliškių ir Padauguvos bibliotekų bibliotekininkės su savo skaitytojais. 

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkės

Jolanta Bačėnienė ir Liucija Baltiejienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: