Vilkijos seniūnija

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ parodos „Raštų ramybė“ atidarymas Vilkijos miesto skvere

 Siekdama išsaugoti ir pritaikyti raštų įvairovę, Rasa Šimkevičienė atkūrė autentiškus 1912–1958 m. Vilkijos krašte nunertus raštus, kurie buvo naudojami nertose juostose, įsiuvamose į pagalvės užvalkalą.

Pagalvėlių kolekcija buvo sukurta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui (2018 m.) ir eksponuota A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. Tai – taikomojo liaudies meno kūriniai, perteikiantys žmogaus ryšį su aplinka.

Šeštadienį pirminės sveikatos priežiūros centro skvere prie Vilkijos bibliotekos vyko pagalvėlių parodos „Raštų ramybė“ atidarymas.

Dalyvavo pagalvėlių nėrinių istorijos tyrinėtoja ir atradėja Rasa Šimkevičienė, parodos kuratorė Milda Gineikaitė , vizualinės raiškos autorius Gediminas Banaitis-Skrandis.

Tai – pirmoji paroda Vilkijoje, eksponuojama netradicinėje erdvėje. Ji skiriama Tautodailės metams.

Lauko erdvėje eksponuojamos pagalvėlių nuotraukos supažindina su dizainu, atspindinčiu raštų ramybę, jaukumą, profesionaliai nunertų raštų lengvumą ir pagarbą darbščioms moterims, savo vidiniu susikaupimu puoselėjusioms šią nėrimo tradiciją.

Buvo įteiktos Vilkijos miesto seniūno Kazio Bačėno padėkos parodos kuratorei Mildai Gineikaitei,  atsakingam už vizualinę raišką Gediminui Banaičiui–Skrandžiui ir Rasai Šimkevičienei už išieškotus ir atrastus pagalvėlių nėrinių raštus, tapusius Vilkijos krašto istorine vertybe.

Parodos partneris – Vilkijos miesto biblioteka.

Maloniai kviečiame aplankyti ekspoziciją netradicinėje erdvėje.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkė  Jolanta Bačėnienė

Renginio nuotraukos Mildos Gineikaitės

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: