Vilkijos apylinkių seniūnija

Poezija ir dainos ant Ringovės piliakalnio

Šiais metais ,,Poezijos pavasario“ paukštė dėl visiems suprantamų priežasčių Lietuvoje leidosi ne įprastu jai  laiku, bet rugpjūtyje, jau besibaigiant vasarai. Šeštadienio popietę jau trečią kartą poezijos mylėtojus ji  sukvietė ir į Kauno rajoną. Ant Ringovės piliakalnio (Vilkijos apylinkių seniūnija) panemunių pievų, bręstančių javų, žaliuojančių ąžuolų apsuptyje savo kūrybą skaitė Tomas Vyšniauskas, Viktoras Rudžianskas, Regina Katinaitė-Lumpinskienė, Vladas Vaitkevičius, Mindaugas Švėgžda, Ieva Rudžianskaitė, Vytautas Kaziela.

Malonu, kad vilkijiečio R. Rudžiansko redaguota V. Kazielos 11-oji eilėraščių knyga „Alyvmedžiai“ Metų geriausios knygos rinkimuose poezijos kategorijoje pelnė geriausios 2019 m.  knygos (leidykla „Kauko laiptai“) vardą.

Plojimais buvo pasidžiaugta  ir vilkijietės poetės Ievos Rudžianskaitės sėkme. Ji už geriausią 2019 metų poezijos debiutą pelnė Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premiją. Ievai šis apdovanojimas buvo skirtas už eilėraščių knygą „Kita“. Iki šiol šią premiją yra pelnę žinomi lietuvių poetai – Sigitas Parulskis, Gintaras Grajauskas, Nijolė Miliauskaitė ir kiti.

Intelektualius poetų posmus lydėjo jausmingos ,,Mažosios akacijos“ dalyvių, bardų Gražinos Švėgždės ir Igno Lapienio dainos.

Šventės  dalyvius sveikino Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ona Adamonienė, poetus ir bardus  apdovanojusi Kauno rajono savivaldybės suvenyrais.

Dėkojame kraštiečiams poetams Viktorui Rudžianskui ir Ievai Rudžianskaitei už  puikų poetų pristatymą, Vilkijos apylinkių seniūnijai už pagalbą organizuojant renginį.

 

Laima Borovaja

Vilkijos kultūros centro direktorė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: