Vilkijos apylinkių seniūnija

Žolinė Vilkijos krašte atšvęsta įspūdingai

Rugpjūčio 15-osios renginyje, kurį Akuotų kaime organizavo Vilkijos apylinkių seniūnija, kultūros centras ir Saulėtekių bendruomenė, kartu su pasaulio rekordininku Edvardu Brazausku, Butkiškės liaudiškos muzikos kapela, kuriai vadovauja Raseinių rajono meras Andrius Bautronis, linksminosi visų kartų vietiniai ir aplinkinių kraštų gyventojai.

„Prisimindami mūsų senolių tradicijas, puoselėdami pagarbią meilę savo kraštui, išlaikykime bendrystės jausmą ne tik šiandienos, bet ir būsimoms kartoms“, – taip sveikindami šventės dalyvius linkėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis, Savivaldybės tarybos narys Jonas Gurskas, Vilkijos Šv. Jurgio parapijos klebonas Linas Šipavičius, Vilkijos ir apylinkių seniūnai Kazys Bačėnas bei Arūnas Bačiūnas.

Šių metų Žolinės šventėje buvo įamžintas ilgamečio kraštiečio mokytojo, buvusio Saulėtekio Antano Mackevičiaus mokyklos direktoriaus Arūno Astrausko atminimas: jo vardu pavadinta gatvė ir atidengta memorialinė lenta. Prisiminimais apie mokytoją dalijosi jo buvę kolegos ir mokiniai. Visiems kartu sudainavus mėgstamiausią direktoriaus dainą, muzikinę programą pradėjo kraštietė, popgrupės ,,Lašeliukai“ solistė ir grupės narė, 2019 m. Vilkijos gimnazijos talentų konkurso 1 vietos laimėtoja Danielė Nekrošiūtė.

Kaip ir kiekvienais metais vyko įvairūs sportiniai konkursai ir varžytuvės. Jėgos rungtis šiais metais buvo išskirtinė, nes joje teisėjavo kraštietis Edvardas Brazauskas, kuris 1998 metais pagerino svarsčio kėlimo pasaulio rekordą. Jis tada per beveik pusšeštos valandos pakaitomis kaire ir dešine rankomis 16 kg svarstį iškėlė 5520 kartų! Rekordininkas papasakojo savo sėkmės istoriją ir specialiu prizu apdovanojo techniškiausiai svarstį kėlusį saulėtekietį Dainių Kuncių.

Taikliausiais krepšininkais, I, II ir III vietų laimėtojais vaikų grupėje tapo Justas Aleknavičius, Valentinas Markevičius, Paulius Gešventas, jaunimo grupėje – Karolis Biletavičius, Kęstutis Minelga, Gediminas Kadiša, vyresniųjų grupėje – Karolis Dambrauskas, Laimonas Oržekauskas, Donatas Laurinavičius.

Svarsčio kėlimo rungtyje nepralenkiamas buvo Vidmantas Alesius, II ir III vietas pasidalijo Dainius Kuncius ir Rolandas Laurinavičius.

Rankos lenkimo konkurse geriausiai pasirodė Aistė Vitkauskaitė, Ligita Minelgaitė, Ieva Magelinskienė, Martynas Kmitas, Paulius Laukaitis, Dainius Kuncius.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti įspūdingomis taurėmis ir medaliais. Gražiausių Žolinės puokščių kūrėjos buvo pradžiugintos įvairiomis asmeninėmis dovanėlėmis. Jau keletą metų iš eilės įspūdingiausią puokštę pristatė Liučiūnų laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė Elena Tarolienė.

Mažiesiems šventės dalyviams buvo skirta daug įvairiausių atrakcijų: batutas, kurį tradiciškai dovanojo Aušra Paulauskienė; piešimas ant veidų, žaidimai su personažu Indėnu, saldumynų, kurie atkeliavo iš Vokietijos, degustacija ir kt.

Renginį papuošė Janinos Marcinkevičienės pačios išaugintos ir dovanotos gėlės. Seniūnas Arūnas Bačiūnas apdovanojo gražiai savo sodybas prižiūrinčius Kristiną ir Artūrą Dovidaičius, Marytę ir Algį Mejerus. 

Renginį vainikavo fejerverkai ir linksma vakaronė su duetu ,,Vaida ir Valdas“. Vakaronę dovanojo šventės rėmėjas AB ,,Ecowood“ ir jos vadovas Giedrius Leliūga.

 

 

 

  1. Borovaja

Vilkijos kultūros centro direktorė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: