Teisės skyrius

Darbo laikas

P–K
8.00–17.00
Pn
8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

Informacija

Teisės skyriaus nuostatai

Peržiūrėti

Pirminė teisinė pagalba

Teisės skyriaus darbuotojai Kauno rajono savivaldybės gyventojams teikia pirminę teisinę pagalbą. Kreiptis adresu Savanorių pr. 371, 219 kabinetai: I–IV nuo 8 iki 17 val., V – nuo 8 iki 15.45 val.

DĖL PIRMINĖS TEISINĖS PAGALBOS TEIKIMO KARANTINO METU

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ 3.2.1 papunkčiu nustatyta, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Vykdant valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo funkciją karantino metu, prioritetu laikytinas pirminės teisinės pagalbos teikimas nuotoliniu būdu. Kauno rajono savivaldybės administracija pirminės teisinės pagalbos teikimą organizuoja nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad teisinė informacija ir teisinės konsultacijos Kauno rajono savivaldybės gyventojams yra teikiamos el. paštu arba telefonu, esant techninėms galimybėms, kitomis informacinėmis ir elektroninių ryšių priemonėmis.

Jeigu pareiškėjui pirminė teisinė pagalba yra reikalinga valstybės ir (ar) savivaldybių institucijoms skirto dokumento parengimui ar surašyti prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą, pirmiausia vertiname, ar tokio dokumento parengimas karantino metu yra būtinas (ar jo neparengimas ir nepateikimas teisinės pagalbos besikreipiančiam asmeniui sukeltų neigiamas pasekmes).

Nebūtinais atvejais, informuojame pareiškėją, kad dėl nurodyto dokumento parengimo jis galės kreiptis į pirminės teisinės pagalbos teikėją pasibaigus nustatytam karantino laikotarpiui. Tais atvejais, kai dokumentą parengti būtina, jį rengiame ir pareiškėjui pateikiame nuotoliniu būdu (siunčiame el. paštu), o pagalbą pildant prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą teikiame telefonu ar el. paštu.

Atsižvelgdami į tai, kad karantino sąlygos palaipsniui švelninamos  ir jeigu nuotoliniu būdu neįmanoma suteikti pirminės teisinės pagalbos arba nusprendžiama šią paslaugą teikti esant tiesioginiam kontaktui, paslauga teikiama laikantis kompetentingų institucijų nustatytų saugos reikalavimų, susijusių su COVID-19 ligos (Koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės prevencija

 

Kontaktai

Virginija Guogienė
Teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja, vykdanti vedėjo funkcijas
(8 37) 30 55 23
Pareigybės aprašymas
Dangira Tarvydienė
Vyr. specialistė
(8 37) 30 55 24
Pareigybės aprašymas
Egidijus Grigonis
Vyr. specialistas
(8 601) 92 430
Pareigybės aprašymas
Eglė Balionytė
Vyr. specialistė
8 (601) 97 804
Pareigybės aprašymas
Justas Sapetka
Vyr. specialistas
(8 604) 06 319
Pareigybės aprašymas